| piscot a întrebat:

In septembrie voi avea o nunta...cu ce as putea sa ma imbrac? Rochie lunga sau scurta? Ce culoare? Larga sau stransa pe corp? Mentionez ca am 23 de ani, 1.70 inaltime si cam 55 kg...si solduri proeminentesad.

Răspuns Câştigător
| kathessa a răspuns:

Rochia lunga e mai distinsa. As face-o alba sau aurie. Despre model te poti consulta cu stilist sau poti proba pur si simplu mai multe modele.

3 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Eu am sambata nunta si am 2 rochii. Una este culoarea graului, corset tras cu fir auriu, iar fusta este lunga. Impreuna arata ca o rochie de fapt.
Cealalta este de satin, pe corp, culoarea piersicii, lunga. Oricare dintre ele este superba.
Mai am o rochie neagra pana la genunchi, dar o tin in caz de urgente. Insa o sa imi iau si pantaloni la mine cu o bluza cu spatele gol si papuci fara toc pentru ca am de gand sa dansez. Si sa beau.winking

Distractie placuta.

| mami a răspuns:

Daca o largesti de sub sani arata ca si rochiile pentru gravide

du-te si incearca mai multe modele si in care te simti bine aia o cumperi,

daca nunta se tine la restaurant atunci mergi in tzinuta lunga iar daca e la cort atunci scurta

inca ceva = bunele maniere spun ca la nuntzi nu se merge in rochii de culoare neagra, la orice alt eveniment este foarte eleganta o rochie neagra, dar la nuntzi sigur nu

| cristina_6456 a răspuns:

Daca ai soldurile proeminente si ai picioare frumoase poti opta pentru o rochita care e sus strmta poate sa fie decoltata sau nu iar de sub sani larguta si scurta gen balon sau poate fii si una scurta si la culoare eu zic sa fie mov, roz, rosu sau negru aastea imi plac mie acum depinde de gusturile tale