| julaila a întrebat:

Ma numesc Iulia si am 23 de ani. Locuiesc in Germania(Rheinfelden) de un an de zile impreuna cu prietenul meu care este neamt si inca nu am avut ocazia sa imi gasesc nici o prietena... Am incercat sa ies in oras, sa cunosc lume... dar nimic. Cei pe care i-am cunoscut s-au dovedit a fi nu foarte deschisi, ci fiecare pentru el. Eu sunt o fata modesta, cu simtul umorului, iubesc calatoria si dansul, imi place sa petrec mult timp in magazine. Ma simt foarte singura si stresata, caci nu am o prietena ca care sa-mi IMPARTASESC si eu bucuriile si necazurile. Prietenii si familia din Romania ma sustin cum pot, scriind sau telefonand din cand in cand, dar simt nevoia de o prietena aici langa mine si nu stiu cum sa o gasesc... Oare nu exista nici o romanca prin imprejurimi care sa aiba nevoie de o prietena?
Daca locuiesti in zona Rheinfelden sau macar Lörrach, Basel m-as bucura mult sa imi scrii. Va multumesc, Iulia

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra aici in fiecare seara si vei gasi o grama de prieteni, poti vorbi cu ei pe mess, va puteti vedea la wev sau vorbi la microfon, putin probabils a fasiti pe cieva din acea zona, dar incercati, mai degraba pe alte site-uri, de prietenii, ve-ti gasi cu siguranta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea. din auzite stiu ca asa e la nemti. iar romancele care sunt pe acolo sunt ocupate.de aia nu am plecat din romania. daca ma simt singur ies afara la piata, la o bere, la un prieten.acolo nu prea merge asa.si e foarte rau.probabil cu timpul se va rezolva. dar cred ca peste tot nu numai acolo toti se tem unii de altii. fiindca omul e inclinat spre a provoca suferinta.in biblie asa scrie; Doamne, de ce gandesc bine, dar picioarele mele alearga si fac raul?