| Yosifica a întrebat:

mai demult am vb cu o colega daca iese pe afara si ea a spus ca nu iese ca trebuie sa mearga la niste verisoare, apoi mai spre dupamiaza am vazut-o cu niste prietene de ale mele ca se plimba si ma barfeau pe mine (toate 3 sunt colege de cls cu mine) asa...eu m`am gandit ca atunci cand incepe scoala sa nu le mai bag in seama daca vorbesc cu mine, credeti ca fac bine? voi ce parere aveti?(acea colega pe care am chemat`o pe afara pana la urma n`a mers la verisoare) ce parere aveti despre ele sunt prietene sau nu?

2 răspunsuri:
| Jennny a răspuns:

Esti tu sigura ca te barfeau raised eyebrows
daca ai "dovezi" clare cum ca te barfeau eu cred ca nu ar trebui sa mai vorbesti cu ele sau macar sa le spui ca nu iti sunt prietene adevarate.straight face
cat despre cealalta fata care spunea ca se duce la verisoarele ei, ar trebui sa o intri ce s`a intamplat inainte sa tragi concluzii pripite.happy
Sper ca am ajutat^^

| Yosifica explică:

Pai faza e ca eu stau la bloc, iar ele treceu pe langa geamul meu, iar atunci cand imi zic numele si incep bla bla bla uite asa ...asa,mie nu mi s aparut normal, adica lipsa de bun simt, iar despre aialalta fata nu prea poti sa te intelegi cu ea.oh go on