| anonim_4396 a întrebat:

Pentru vineri, impreuna cu cateva colege, trebuie sa prezint "Infernul" lui Dante Alighieri...Ni s`a spus sa facem un Power Point, cu prezentarea pe scurt a "Infernului", sa avem muzica pe fundal(gen tipete de oameni, care ard in flacari, vaiete, plansete, scrasnet de dinti - muzica demonica).
Ma intreb unde as putea gasi ceva de genul acesta? Ma puteti ajuta? Sau aveti vreo idee, cum am putea sa facem proiectul sa fie original?
Multumeschappy

1 răspuns:
| AG a răspuns:

Ador cartea:X:X Divina comedie e superba:x Uite eu stiu cartea, si mi se pare ca merge melodia asta pe fundal, e dramatica, clasica, perfecta pentru Dante:)
http://www.youtube.com/watch?v=e2Ma4BvMUwU
Daca vrei idei mai multe pentru prezentare da-mi un PM, ma pricep destul de binisor la chestii de genu.