| camy4m3lia a întrebat:

poate cineva sa-mi spuna si mie cineva daca sims 2 poate functiona si fara daemon tools?

3 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Daca este jocul cumparat merge, daca este piratat nu.

| maniac a răspuns:

Da, poti sa-l dezarhivezi si cu ultra iso sau winrar.

| lookysim a răspuns:

Intradevar, jocul cumparat nu are nevoie de daemon tools. Insa nici cel piratat nu este dependent de el, adica nu functioneaza cu ajutorul acestuia, decat daca te referi la instalare... pentru ca va trebui sa montezi imaginile pentru a crea cduri virtuale.
Ca sa pornesti jocul iti trebuie un crack pe care il poti descarca de pe net scriind pe google sims 2 crack sau sims 2 no-cd patch. Daca nu montezi o imagine in loc de crack, build-mode nu va functiona, de aceea iti recomand sa iti mai iei o expansiune. Deasemenea, daca porti pica pe Daemon Tools, te pot sfatui sa folosesti magic iso(cauta pe google). Mie nu imi place la fel de mult de programu asta cum imi place de Daemon, dar e bunicel, si poti monta imaginea si cu asta...
Succes!