| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara!
Am o mica nelamurire,pentru cine stie clar si ma poate ajuta.
Am fost plecat in strainatate si am un apartament in tara.A stat cineva acolo,a consumat apa, curent gaze etc.El nu a platit gazele, am fost dat in judecata si mi s-a pus poprire pe salariu.In momentul de fata daca am poprire pe salariu si gazele taiate pot sa schimb firma de gaze si sa bag in altii? Iar cei cu care am avut sa ia din salariu poprirea in continuare.
Adica mi se poate face contract la alta firma de gaze daca actuala mi l-a taiat? Sau ma trec undeva si vad toate firmele problema si ma refuza?
Multumesc anticipat

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Nu poti pana nu achiti integral factura restanta.
De altfel nici o firma de gaze nu va face contract cu tine, odata ce esti restantier la alta.