| FlorinVictor20 a întrebat:

Buna seara,am o problema destul de mare,legata de jocurile de noroc,pierd bani incontinuu si tot nu ma opresc,nu dau deloc inainte,nu stiu ce sa ma fac,aveti vreun sfat, ceva

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia-ti de muna si salariu pune-i direct in contul bancar al parintilor, ca sa nu ai acces la ei sa mai cheltui.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu te mai du acolo, fii realist si fa bani cu rabdare, muncind.
Alta idee mai buna de atat: interneaza-te la psihiatrie, daca ai pierdut controlul si te duc picioarele la pacanele fara sa vrei.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu stiu cum sa spun... Sfatul este sa te lasi cat mai urgent! Vezi aici un raspuns de-al meu, kilometric, poate iti da de gandit:

https://www.tpu.ro/......u-mai-joc/

Bonus: https://www.reddit.com/......rus_viata/

| Simpatic a răspuns:

Sfatul este fie sa renunti din propria initiativa asa cum am reusit unii, sau daca dependenta este foarte mare, sa apelezi cu incredere la un specialist...si dependenta de jocuri de noroc pentru cine nu stie, poate fi tratata atat la medicul psihiatru, te asigur ca exista medicamente care te ajuta in acest sens, dar ajuta in acest caz si sendintele facute cu un psiholog priceput!
deci ai sanse de reusita! trebuie doar sa te mobilizezi si sa apelezi la acesti 2 specialisti, oricare dintre ei!

| Hyperion7 a răspuns:

Îmbogățirea rapida nu exista!
Chiar daca ai câștiga și la loto, nu înseamnă că te-ai îmbogățit.
Sunt multi care au rămas și mai faliți după ce au câștigat la loto.
Încearcă să îți iei 2 joburi și să te epuizezi in așa fel încât să nu mai treci pe la păcănele.
Când vine senzația aia nebuna, încearcă să eviți, făcând chestii ce îți ocupa timpul.