| Cristianspataru07 a întrebat:

Bună seara. Am și eu o problemă dacă poate cineva sa mă ajute. Am semnat un contract cu DHL in care ei m-au angajat că livrator /șofer dar eu nu am nici permis de conducere, am primit o țeapă cum se zice și nu am avut încotro, ei nici asigurarea nu mi-au făcut-o. La sfârșitul lunii fac 2 săptămâni de când lucrez la ei, știu că fără preaviz e posibil sa nu mă plătească, data de plata este pe 15 mai, dar eu vreau sa plec după preaviz și vreau să mă plătească pe toată perioada cat am lucrat la ei, se poate cu plata la zi? In contract scrie că lucrez 40 de ore pe săptămână dar ei ne chemă și sâmbăta și duminica chiar este o bătaie de joc. Daca are cineva un răspuns va rog.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai putin... tu te-ai angajat ca livrator fara permis si tot tu ai luat teapa?

| sierra1 a răspuns:

"m-au angajat că livrator /șofer dar eu nu am nici permis de conducere, am primit o țeapă"

mie-mi pare că TU le-ai tras o țeapă că ești angajat ca șofer, fără permis

| DeMicUnCălător a răspuns:

Dhl este o firma nemțească, poți sta liniștit. vei fi plătit