| int11 a întrebat:

Bună seara!
Dacă este cineva care mă poate ajuta cu un răspuns la o întrebare as fi foarte recunoscătoare.
In 2018 la sfârșitul lui martie mama mea a născut o fetiță la maternitatea din orașul Brăila, născând prin cezariana, copilul fiind prematur ea l-a abandonat, cum de altfel m-a abandonat și pe mine in 2006 doar că m-a lăsat în grija tatălui asta întâmplandu -se când aveam 3 ani.Am mers la protecția copilului unde a trebuit să fac o cerere.dar ce sa scriu in ea? Daca eu nu cunosc datele personale ale mamei.
Tot ce știu este faptul că cei de la protecția copilului au ajuns la părinții ei acasă aceștia semnând un act.Nu știu dacă este un act prin care au dat copilul spre adopție sau în grija statului.De unde pot afla aceste informații?

2 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Poti intreba la maternitate de numele mamei tale, poate detin informatii cu privire la bebelus si unde a fost transferat, protectia copilului nu cred ca iti furnizeaza informatii deoarece nu ai drept legal asupra bebelusului, daca nu ai datele mamei poti incerca la politie dar ma indoiesc ca iti vor da datele ei din buletin.

| Capybaraîndepresie321 a răspuns:

Îmi pare nespus de rău, dar nu știu cum să te ajut.Îmi pare rău și pentru tine și sper să iți dai seama