| FataCuDouaFete a întrebat:

Buna,spuneti-mi si mie statusuri de iubire,vise,culoare,tristete si singuratate.multumesc mult

Răspuns Câştigător
| hideaway a răspuns:

Statusuri de iubire:
Tu de vei iubi pe altul eu nu pot să te opresc dar te rog să îți fie milă de cuvântul TE IUBESC! "
Îmi cade o lacrimă din ochi și nu știu ce e cu minea€¦ dar un singur lucru însă știu, căci mi-e tare dor de tinea€¦ "
Trăiești fiindcă trăiești! Iubești fiindcă traiestia€¦ "
Distanță ne desparte și totuși ne apropie? rămân singură, aud doar bătăile inimii care mă Asurzesc, totul se topește odată cu tristețea sufletului tau"
Ești lacrimă ce alunecă pe obraz și mi se sparge în palma ești IUBIREA! "
Strig la cer și fug departe, strig continuu și mă pierd în noapte, acolo unde tu mă aștepți să ne iubim că doi nebuni! "
O inimă am, un singur suflet și o petală de trandafir, ție îți aparțin toate treia€¦ "
și n-aș regretă deloc! "
De-aș fi apa n-aș mai avea nevoie de lacrimi, de-aș fi foc n-aș mai avea nevoie de căldură, de-ai fi doar al meu n-aș mai avea nevoie de nimic! "
Mi te-ai lipit de suflet că timbrul de scrisoare și nu te pot desprinde căci inimă mă doarea€¦ "
Prin umbră nopții eu încerc să te privesc în luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o să îți zic noapte bunaa€¦ "
Aș vrea să fiu o steaa€¦ o stea căzătoare, să cad în inimă ta și să nu mai pot plecă. Te iubesc, prințesa mea "
M-am uitat în portofel și era gol, m-am uitat în buzunar și am găsit doar câteva monede, m-am uitat în inimă și te-am găsit pe ține. Abia atunci am realizat cât de bogat sunta€¦ [americanu'] "
N-ai fi crezut că o să te iubesc, n-ai fi crezut că mă vei iubi, dar acum suntem împreună și nimeni și nimic nu ne va despărți! "
Când cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe soare înseamnă că te va iubi mai mult că minea€¦ "
Dacă mă urăști trage în mine cu arcul, dar ai grijă să nu mă nimerești în inimă pentru că acolo te afli tua€¦ "
I-am cerut lui Dumnezeu o floare și mi-a dat o grădină. I-am cerut un pahar de apa și mi-a dat un ocean. I-am mai cerut un înger și mi te-a dat pe tinea€¦ "
Când iubești ești cel mai fericit om din lume, cel mai trist lucru este să suferi din iubire! "
Dumnezeu a creat niște îngerași și i-a pus să se joace, dar unul era așa de dulce și de drăguț încât ceilalți l-au aruncat pe pământ. Ups!? Te-ai lovit? "
Ai apărut în viață mea că o puternică rază de soare ce mi-a adus în suflet căldură și gingășia nesfârșită, cu zâmbetul tău m-ai învățat să cunosc blândețea până atunci necunoscută, sărutul tău mi-a dăruit dulceața nemaintalnita, ochii tăi senini mi-au arătat că dragostea există, iar tandrețea și frumusețea sufletului tău mi-au cucerit inimaa€¦ "
Ești un trandafir crescut în inimă mea. Promit să devin apa, aer, pământ că să nu te ofilesti, dar tu promiți să înflorești doar pentru mine? TE IUBESC! "
Statusuri de culoare:
Doream o zi în roz dar toate s-au întors pe dos...din sus în jos...
Ochelari cu sticlă roz erau uitați la biserică, eșarfa de mătase roz avea o pată de ulei, puloverul de mohair roz devenise prea mic, pantalonii roz erau la croitor, paltonul roz era la curățătorie, pantofii roz aveau toc."
Statusuri de singurătate :
1. Nu sunt aici pentru ține, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, mă odihnesc în singurătatea mea a€¦

2. Va veni odată vremea când în urmă vei privi a€¦ ai vrea să reînvie toate, bucurii și nebunii. Dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATĂ, numai amintirea spune că a€œAsa a fost odata".

3. E greu să mergi pe culmea vieții cu inimă pustie, e greu să suferi în tăcere și nimeni să nu știe.
4. Și toți mă-ntreaba ce s-a întâmplat, le răspund scurt: a€œNu mă interesează, l-am uitat!".

5. Privesc în urmă mea, văd oameni râzând
Lacrimile parcă sunt spulberate de vânt
Când plâng, mă rog la Dumnezeu
Și-l întreb: a€œOare nu vezi ce văd și eu?".

6. Încep să văd ce n-am văzut. Încep să cred că te-am pierdut! Te chem încet, spre nicăieri. Te chem spre visele de ieri.

7.7. Totul trece. Așa se spune. Dar nimic nu trece fără să lase urme.

8. Îmi va fi dor.
Îmi va fi rece.
Dar timpul nu va vindecă a€¦
Doar va trece.

2 răspunsuri:
| gabytofan a răspuns:

Daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu big grin
E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

DE CE e rara O FemEIE CUMinTE Si FRUmOaSa? DE CE atuNCI cand O GAseSTI O INSeli cu PRIma ZDREANTA PROASTA?"

nu mai am cuvinte nu mai am lacrimi nu te mai am nici pe tine

puteti sa nu votati eu nu pot sa va opresc dar va rog fie-va mila de cuvantul :,, am iubit sad"

o raza de lumina o urma de durere un chip de inger suav distrus de-o grea durere:X:X:X:X

il iubesc da prostu nu-si da seama

Hai sa ne inpartim lumea luna mie, stelele tie oceanul mie. Pamantul tie dar mai bine totul tie si tu mie.

Daca norii varsa lacrimi, si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.

| alexadani3la a răspuns:

-Saruta-ma cand sunt suparata si trista,cand sunt nervoasa,cand plang,saruta-ma prin surprindere ìn aceste momente, atunci cand am nevoie!
- Va veni odata vremea cand vei zice:"Acum sunt pentru tine,nu sunt pentru alta",Iar eu in lacrimi iti voi raspunde:"Ai fost pentru mine acum fi pentru alta".
-: Iubeste-ma pentru. ceea ce sunt, cu defectele si calitatile mele, iubeste-ma pentru.zambetul meu, pentru. timidetea mea, pentru.rasul dar si plansul meu, iubeste-ma pentru. nebuniile mele, caci ìn nebunia mea, eu te iubesc pe tine
-♥ ♥ Dragostea nu are nevoie de cuvinte, insa cuvintele au intotdeauna nevoie de
dragoste. ♥ ♥
- Poate ma vei intreba odata de ce te-am parasit.
Cred ca ti-as raspunde intrebandu-te unde ai fost cand s-a intamplat asta
-:*: Iţi dai seama că e dragoste atunci când ai spus Adio de o mie de ori, dar încă nu ai plecat!
-Un suflet pervers sub un aspect atragator imi provoaca totdeauna o dubla oroare
-Despartirea face sa se stinga pasiunile slabe si sa se intareasca cele puternice, asa cum vantul stinge lumanarea, dar inteteste focul
-Prima persoana care iti vine in minte atunci cand te trezesti este motivul fericirii sau a nefericirii tale.