| Curious2 a întrebat:

Buna, Statele Unite ale Americii sunt cea mai puternica tara din lume.
Cine le fac puternice? Oamenii care locuiesc in cele state.
Intrebarea mea este : cum vi s-au parut ca sunt americanii?
Stiu ca sunt un popor multicultural, insa trebuie sa aiba niste caracteristici comune.
Am auzit si citit ca sunt foarte productivi/muncitori /harnici.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand economia ii face puternici. Ei ca oameni sunt cam prosti. Drept dovada președintele pe care il au.

| Celcestietot a răspuns:

Tehnologia, numarul populatiei, dar si aliantele o claseaza printre puterile mondiale. Cum mi se pare ca sunt americanii? Fata de cei care vin la ei in tara pentru o perioada scurta de timp se considera superiori si zici ca acolo este taramul fagaduintei, imoralitate care se resimte pana si peste oceane, in rest, sunt niste oameni normali.

| Emma30555 a răspuns:

Americanii, poporul de rand este un popor de naivi, ei cred în toate balivernele care li se spun, sunt puternici fiindcă au armata puternica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De face SUA cea mai puternica tara din lume? GEOGRAFIA Incearca sa invadezi SUA pe unde o faci?, din orice directie ai zeci de mii de km de ocean. (canada e aliat, iar america de sud e de lumea 3.
+ Au profitat de cele 2 razboaie mondiale, devenind cei mai mari producatori din lume pe timp ce restul lumii se auto-distrugea. Imbogatindu-se extrem de mult. Toate astea cat timp erau neutrii.
Muncitori/ Harnici? Nicidecum mai buni decat alte natii
Ca trasatura comuna este "libertatea extrema ". Natie fondata pe acest principiu.Iar orice incercare de a le scadea libertatea este considerat ca o tentativa de crima la adresa lor.

| Curious2 explică:

WOW, mi-ati dat raspunsuri foarte bune.