| ThePrOtOtYpE a întrebat:

Sunt derutata.Parintii mei ma obliga sa ma dau pe religia lor adica "Martorii lui Iehova" dar eu nu vreau pentru ca am religia ortodoxa.De care religie ar trebui sa ma dau?

Răspuns Câştigător
| tHeAnGeLoFwOrLd a răspuns:

Doar doua cuvinte:Asculta-ti inima.

4 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

De care religie sa te dai,asta nu e o intrebare pentru alti,e o intrebare pentru tine insusi,deoarece ceea ce simti tu pe aceea te dai,eu zic ca daca tot esti ortodoxa ramai asa,parinti tai trebuie sa te inteleaga ca tu vrei sa fi ortodoxa,nu inteleg care ar fi diferenta in religi, ca mergi la o alta biserica si se fac alte chesti, pana la urma toti cred intr-un singur Dumnezeu ce este o energie universala nu ceva foarte palpitant incat sa se imparta toti in alte religi.

| frumusik96 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa faci ce-ti spune inima. nu poti renunta la o religie pentru alta. eu te-as sfatui sa ramai pe cea ortodoxa dar numai tu hotarasti

| tHeAnGeLoFwOrLd a răspuns:

Doar doua cuvinte :Ascultati inima

| ileanaadrianastan a răspuns:

Religia judaica. Singura religie care crede intr-un D-zeu unic si incorporal. Crestinii au interpretat eronat cuvintele Profetilor nostri.