| all3xandrutzaaaa a întrebat:

Buna,sunt total indecisa asa ca mi-ar prinde bine un sfat bun.stiu oarecum ce vreau sa fac in viata dar nu stiu exact.sunt clasa a 12a si in curand voi da la facultate.problema este ca nu stiu ce facultate sa aleg.pe mine ma pasioneaza foarte mult lucruri legate de antiterorism, asasini, operatiuni din astea desi nu stiu multe despre ele.recunosc ca ma pasioneaza ce am vazut si eu in filme.nu vreau nici sa fiu politista dar vreau ceva genul daca ma intelegeti.va rog ajutati-ma si pe mine cu un sfat. explicati-mi mai bine exact ce inseamna aceste domenii care le vreau eu si daca este totusi indicat.si tin sa mentionez ca imi doresc sa fac facultatea in afara inca nu stiu unde poate in Anglia este prima mea optiunea.ma descurc foarte bine la limba engleaza,.am note destul de bune si imi place si psihologia destul de mult.cineva mi-a spus sa dau la psihologie criminalistica dar sincer nici nu stiu ce este aia.deci ma puteti ajuta cu un sfat? mi-ar fi de mare ajuor.cel mai bun primeste funditza.multumesc

1 răspuns:
| catytranda a răspuns:

Criminalistica o poti face si la o academie de politie, plus ca aici poti deveni mai mult de atat.ce pot spune Baftaa!