| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU...am avut niste luni foarte zbuciumate si sper ca ma puteti ajuta. Pe Facebook toata lumea posta poze si clipuri cu ei cum pot sa indoaie Iphone-uri 6 pentru cateva like-uri si am vrut sa fac si eu asta. Cum nu am bani sa-mi cumpar un Iphone a trebuit sa ma gandesc de unde sa fac bani usor si rapid. Toti prietenii mei faceau videolipuri de acest fel si am vrut sa incerc si eu sa fac asa ceva. La un moment dat am vrut sa renunt la aest "proiect" cand imi dau seama ca as putea sa-mi vand din bijuterii. Probabil veti crede ca sunt cea mai retardata persoana dar la acel moment mi se parea o idee buna. M-am dus la cel mai apropiat amanet si mi-am vandut cativa cercei si un inel dar se pare ca tot nu-mi ajungeu banii pentru un Iphone 6 asa ca ca am mai vandut si un medalion de la mama mea, inca erau prea putini bani dara acum putem sa cumpar acest telefon mai ieftin de pe internet. Ma duc acasa intru pe laptop, caut printre o gramada de oferte cand vad una care sa-mi convina. Comand si astept.Imi pregatisem o camera cu care sa pot filma cand voi indoi Iphone-ul. Peste 3- 4 zile (nu mai stiu exact) ma duc la posta ca sa-mi ridic pachetul. Cand ajung acasa observ cu spaima ca in cutie nu se afla decat o carcasa de la un telefon Samsung, forma castilor de la Iphone, o sticla cu apa si niste foite. Raman socata. Nu stiam ce sa ma fac. Vandusem multe bijuterii doar pentru o sticla cu apa?! Nici nu stiu cum am sa mai fac filmuletul. Asta nu e cel mai rau lucru....Mama a observat ca-i lipseste medalionul si m-a intrebat pe mine daca stiu ce s-a intamplat cu el si nu stiu ce sa-i zic. Ce sa ma fac? Sa continui s-o mint, sa-i spun adevarul sau sa contiui incercarea de a indoi un Iphone pe YouTube? Help me!

5 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Mă tot holbez prin întrebările tale și încerc să-mi dau seama dacă chiar vorbești serios sau nu.
Oricum, refuz să cred că cineva ar avea chiar atât de puțini neuroni.

| ancaelena24 a răspuns (pentru LoveSleep):

Toate-s reale daca (,) crezi bine daca nu, nu. Imi cam place viata si dau destul de des de probleme... straight face

| Doub a răspuns:

laughing)))))))))rolling on the floor))))))))

Ohh.laughing))

| KillMePlease a răspuns:

ce glume-s astea?

| Cristian_Birmanese_1990 a răspuns:

Asteapta sa se lanseze iPhone 7, dupa care il cumperi.