| lovemyname a întrebat:

Ieri am vandut un telefon pe net(okazii), l-am pus pe posta pana in cluj, care sunt procedurile, adica in cat timp imi vin banii de la om, stiu ca 3 zile face cu posta si dupaceea cum primesc bani de la el(150 de roni)
Astept raspunsuri

3 răspunsuri:
| Marius0189 a răspuns:

Ai sa primesti pe marti, miercuri un mandat postal. Te prezinti la oficul respectiv (scrie pe mandat), si vei primii banii. Ma gandesc ca l-ai pus prin ramburs. Stima!

| bolunducu a răspuns:

Intre 3-5 zile face coletul tau pe drum. pe urma depinde cand merge respectivul sa ridice coletul. daca il ridica in ziua cand a primit avizul in posta atunci tot intre 3-5 zile trebuie sa astepti pana iti vin banii.

banii ii primesti in felul urmator. iti vine un aviz in posta, il iei, mergi la posta cu buletinul si primesti banii.

Deci in medie...cam 10 zile lucratoare dureaza toata treaba

| papusikatha a răspuns:

10 zile lucratoare dureaza toata treaba happy