| anonima125 a întrebat:

Buna TPU
Am dat o comanda la miniprix si au venit de doua ori la domiciliu sa imi aduca pachetul insa nu eram acasa, apoi l-au lasat la o firma de curierat de unde trebuie sa merg eu sa il iau dar m-am razgandit. Nu mai vreau acest colet din cauza faptului ca eu am dat o comanda de peste 100 lei (iar cand dai comanda de 100 lei, transportul este gratuit) si cand au verificat comanda au vazut ca din toate lucrurile ce le-am comandat eu nu acopera decat suma de 18 lei si transportul e 16 lei, deci nu imi convine sa platesc marfa aproape de doua ori.
Ei, acum vine intrebarea. Stiu ca voi fi luat drept client neserios sau asa, dar daca nu merg sa ridic coletul se intampla ceva? Mentionez ca m-au sunat cei de la miniprix sa ma informeze ca trebuie sa merg dupa colet si eu le am dat o data exacta si m-au sunat si cei de la firma de curierat si lor de asemenea le-am dat o data exacta. Deci daca nu merg in data aia (adica deloc) sa iau pachetul se intampla ceva? Imi trebuie un raspuns repede deoarece intr o ora ar trebui sa merg sa il ridic

1 răspuns:
| wiufh a răspuns:

Pai dupa o anumita perioada de timp, in general o saptamana, daca nimeni nu ridica un anumit colet, acesta este trimis inapoi expeditorului.
Nimeni nu te obliga sa platesti mai mult de cat era vorba, asa ca daca cei de la miniprix au ceva de comentat, explica-le situatia asa cum ne-ai apus si noua.
Sper ca te-am ajutat.
Funda?