| linus42 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, de un sfat... Timp de 2 luni (pana acum 2 zile)am vorbit cu un baiat, ne-am cunoscut pe badoo, si pana acum ne-am intalnit de 2 ori. El a fost plecat in strainatate, si chiar si asa tineam legatura, ma suna de acolo, imi dadea mesaje sa imi zic ca ii e dor de mine, vorbeam si pe mess aveam chiar si o formula de alint, desi nu ma cunostea deja imi zicea iubire, si imi zicea in engleza cei drept ca ma iubeste.Inainte sa plece in afara(acum s-a intors, nu a stat foarte mult) ma suna in fiecare zi de cateva ori pe zi chiar si vorbeam si cate 2 ore pe zi la telefon.Totul s-a terminat cand mi-a zis ca din cauza unor probleme destul de grave in familie nu se poate gandi la o relatie si ca nu vrea sa mai continuam ca sa nu ma faca sa sufar mai tare.Am ajuns sa pun sentimente pentru relatia asta si nu ma gandeam ca se va termina... Spuneti-mi cum pot face sa il iau usor, fara sa il presez sa ii fiu alaturi la greu si sa il fac sa tina la mine(nu stiu cat a tinut). Dau vot si fundita PLS, sunt destul de disperata

Răspuns Câştigător
| DeyuDeea a răspuns:

Buna!
Deja treci prin faza 1 intr-o relatie :Intelegere (a intelege si a fi inteles)Stiu ca e greu dar ar fi bine ca pentru un moment sa il lasi deoparte! Dar suna-l si intalnestete cu el pentru o discutie ("ultima") spune-i ca vrei sa ii fii aproape si daca il poti ajuta cu ceva! Daca va accepta propunerea ta inseamna ca are nevoie de tine in aceasta situatie! Nu te lasa doborata! Fii puternica si obtimista! Gandeste liber si atent! Fii tu insuti! Bafta!

1 răspuns:
| linus42 explică:

Am uitat sa zic, ca imi da voie sa il mai sun din cand in cand, si i-am zis sa imi asculte un sfat sa isi gaseasca pe cineva(poate nu am fost eu persoana potrivita care sa il asculte)ca sa il ajute in momentele astea...ms de raspunsuri