| OrdinaryGirld a întrebat:

Buna TPU.Am primit cadou cartea Harry Potter si Ordinul Phoenix.Inteleg ceva din ea daca nu am citit si cartile din urma din acceas serie?
P. S.:Am vazut filmul Harry Potter si Prizonierul din Azkaban...
dau funditahappy

4 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Te duci la tarabe si cumperi ieftinache (seria celor care lipsesc ) si vei avea si tu o continuitate

| vodami92 a răspuns:

Are multe detalii acolo in carte! filmul a fost doar asa de vazut sau urmarit! dar cartea e altceva!

| jomolino a răspuns:

Buna! Dupa cum probabil stii, Harry Potter si Ordinul Phoenix este a V- a carte din cele VII volume ale lui J.K.Rowling.Daca ai vazut doar filmu Harry Potter si Prizonierul din Azkaban( vol.3) n-ai intelege prea mare lucru in afara de faptul ca Cap-De-Mort a reanviat si multe lucuri ti s-ar parea neclare.Probabil ca nu stii, dar filmele nu sunt facute chiar asa de bine dupa carte.Desigur,daca ai vazut prima data filmu, ti se pare fascinant, dar daca citesti cartea iti dai seama ca este mult mai captivanta decat filmu.Eu iti recomand sa citesti si celelalte carti dinainte de volumul V.Le poti gasi online ( gratuite) sau chiar audio ( adica asculti cum le-a citit altcineva tot gratuit). Sper ca te-am ajutathappy

| Twinkl a răspuns:

Sincer, nu cred ca o sa intelegi mare lucru. E o poveste super. Sfatul meu e sa citesti si celelalte carti, iar daca chiar daca nu ai rabdare macar uitate la filme, asa o sa intelegi ceva din carte. Toate se leaga intre ele deci. ai nevoie de toate ca sa stii cum incepe si cum se termina povestea. Oricum cartile sunt mult mai complexe, in filme nu sunt prezente toate amanuntele:* spor la citit