| cscd a întrebat:

am scris niste povestiri. Nu stiu daca sunt bune, dar vreau sa va intreb ce parere aveti, daca scriu si partea a 3. Puteti sa imi dati si niste sfaturi?

RockLife. Capitolul 1 Inceputuri

Numele meu este Lenna Hastings, si traiesc cosmarul pe care unii l-ar numi vis. Mda, locuiesc in Los Angeles, mama mea este Katherine Mccarney, desi e romanca, si numele ei real e Bianca Anton, Katherine e doar nume de scena. Tatal meu este Warner Hastings, unul dintre cei mai pe val rockeri americani. Nici eu nu inteleg cum supravietuiesc. Mama a venit in America pentru,, studii", vroia sa fie avocat, nu stiu cum de a ajuns vedeta pop, bunica imi spunea ca nici macar nu-i placea sa canta in copilarie, era lenesa, nu invata, si acum are averea estimata la 78 milioane de dolari.Despre tata nu stiu multe, doar ca are un baiat din mariajul anterior, Bradley, il urasc. Doar pentru ca e cu patru ani mai mare decat mine, se crede cel mai tare. Urasc sa am 15 ani. Am momente cand nu imi vad parintii un an la rand, stau cu bona, Sandra, o femeie de 27 de ani care ma lasa sa fac orice vreau. Merg la o scoala unde se duc toti copiii vedeta.Deci, peisajul cu masini de lux este ceva normal. Nu sunt grupuri de barfa, nimeni nu are dusmani, nu a fost o cearta niciodata. Este mereu liniste si pace. Dar in viata mea nu, niciodata nu a fost. Viata mea este cladita pe minciuni. La ultima emisiune Tonight Show, unde mama mea a fost invitata, spunea ca nu bea, ca nu se drogheaza si ca vrea sa fie un model pentru mine. Dar nu este adevarat. Cand sunt petreceri private, fara presa, se imbata ca naiba, inclusiv cei de varsta bea iau,, o gura" de ceva. Si, nu vreau sa imi vorbesc mama in nume de rau, dar toti cei din industrie se drogheaza, si nu este un model pentru mine, cand vreau sa ii spun ceva incepe sa tipe la mine. Imi urasc viata. Chiar daca am tot ce vreau, da la noile telefoane pana la haine de firma, parca ceva scartie in viata mea. Singura mea prietena, Katlyn, nu e tocmai o celebritate, doar locuieste in acelasi cartier cu mine, si ne intelegem. Amandoua nu intelegem de ce femeile se casatoresc cu barbati de diferente de varsta foarte mare. Mama are 35 de ani si tata 45. Nu inteleg nimic din viata mea. In rest, in copilarie nu am facut mare lucru. Am vazut lumea, aveam tot ce voiam, dar stateam mai mult cu bona, ( Sandra e a cincea). Toti se asteapta de la mine sa ma imbrac in negru sau sa vorbesc despre lucruri ciudate, dar nu e asa. Sunt o tipa normala...

RockLife Capitolul 2. O zi normala din viata mea.

Ma trezesc de dimineata in camera. Nu inteleg niciodata de ce am vrut o camera mov. Peretii sunt mov,tavanul negru, draperiile negre si toata mobila e mov. O sa-i spun mamei ca vreau sa imi redecorez. Oricum, ma tarasc pana la dulap ca sa imi iau cele mai tari haine pe care le avea. Evident, negre. Si cum astazi e blestemata zi de luni, inseamna ca parintii mei sunt acasa si Sandra(bona mea) este plecata.
Cobor scarile in sila, in timp ce mai trag putin de haine. Am uitat ceva! Machiajul! Astazi il vad pe nesuferitul de Bradley, si nu vreau sa spuna ca sunt o,, d-aia". Fug in camera mea, imi iau machiajul negru pentru pleope, rujul rosu ca sangele si incep procedura numita aranjat. Urasc negrul! Dar nu am de ales. Procedura dureaza doar un sfert de ora. Ma mai uit odata in oglinda inainte sa cobor.
Ajung la parter. Mai bine mai stateam in camera mea, nu ma intereseaza discutiile legate de Bilboard sau de alte chestii.
Intru in bucatarie, imi iau o ceasca de cafea si spun:
- Buna dimineata!
Nu raspunde nimeni. Tata era cu telefonul in mana, si mama, ca de obicei, tot cu telefonul. Imi iubesc parintii! Imi iau ceasca de cafea si plec din bucatarie, ma duc in sufragerie. Deschid televizorul( un Samsung Smart Tv) si dau repede pe un post de stiri. Si ce sa vad? Aceiasi oameni,,, vedete" cum le spune-ti voi, Katherine Mccarney, implineste 16 ani de cariera in muzica astazi! La naiba azi? Iarasi trebuie sa merg la evenimente tampite cu alcool? Ultima data a fost oribil! Inchid televizorul pentru un moment de pace. Mama vine repede in sufragerie si imi spune:
- Buna, scumpo!
-Buna dimineata, mama! Ce facem azi? fac eu pe pesimista
- Mergem la o petrecere! Implinesc 16 ani de cariera. Diseara la 23:00 vine limuzina. Sa te imbraci frumos!
- Eu trebuie sa vin?
- Da. Esti singurul meu copil. Si esti fata mea. Ar trebui sa te bucuri ca nu esti un nimeni.
- Ti-am spus ce am patit la ultima petrecere?
- Numai minti!
De ce mama nu ma crede?
-Daca te intereseaza, am baut pana mi s-a facut rau si am incercat sa ma sinucid.
- Asta-i viata de star, pustoaico!
Si pleca. Ma duc sa fac dialog cu tata.
Intru in bacatarie. Ma invart 2 minute si dupa aceea il intreb pe tata:
- La ce petrecere mergem diseara?
Bineinteles ca imi va spune ceva ce stiu deja.
- Nu e cine stie ce, se fac 16 ani de cand s-a lansat Katherine. Piesa ei a fost locul intai in Topul Bilboard.
- Aha. Am inteles.
De fapt, nu am inteles nimic. Dupa o perioada, continui:
-Pot sa te intreb ceva?
- Ce e?
- In piesa pe care ai lansat-o acum 2 ani, Good is gone, ce spun vocile de pe fundal? Pur si simplu nu se intelege.
- Chestii. Daca iti dau 100 promiti ca nu o sa ma mai intrebi niciodata?
-Ok.
Ca de obicei. Ar trebui sa nu mai fiu curioasa si sa imi vad de viata.

Răspuns Câştigător
| єχcєєℓ a răspuns:

Hey!
Să știi că mie îmi plac foarte mult și nu din cauză că am citit "rock" pe acolo.
Da, ar trebui să faci și partea a 3a sau să faci mai multe părți, mie chiar îmi place ideea asta de copil de vedete.
Și ai zis de niște sfaturi...hmm păi te descurci foarte bine și fără ajutorul nostru.
Sper că pui partea 3 cât de curând
waiting

1 răspuns:
| BlackWaltz a răspuns:

Bravo, ai reusit sa ma impresionezi!