| c0ntsimplu a întrebat:

Am si eu o curiozitate happy.
Ce parere aveti de faptul ca mama mea mi-a citit toate mesajele de pe facebook, eu, lasand contul activ sa vad daca le va citii., desi ea crede ca eu nu stiu ca ea le-a citit.
Nu ma inteleg deloc cu ea inca de la vreo 12 ani, cand taicamiu m-a dat la Liceul Sportul in oras, distanta fiind de 130 km de casa. E intepata, cauta mereu motiv de cearta cu mine desi cu ceilalti 2 frati e mult mai blanda si intelegatoare! Sincer, a inceput sa-mi cam vina asa o stare de dusmanie fata de ea, mereu zice "Inca esti pe banii mei " si asta ma scoate din sarite, mai ales ca de 1 an aproape in fiecare weekend cand vin acasa si facem curat ca in fiecare sambata mereu ma cearta fara motiv dupa care incepe sa planga si zice " Tu de acum sa-i spui mama altcuiva ". Poate ca si certurile care le are cu tata au o influenta, dar de cand ma stiu ea e genul de persoana care cauta cearta fara vre-un motiv... Si nu spun, ca daca eram un drogat sau un agramat la scoala nu aa fi inteles-o, dar nu sunt... Invat bine, muncesc pe acasa la greu, dar degeaba, ea e mereu suparata. Pe cand cu tata ma inteleg extraordinar..., iar noi deja ai glumim pe seama mamei de ex " Iar e ingamfata nu? " si chestii.

3 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Ai o mama!
Nu stiu ce sa zic.Mi se pare ca are anumite probleme de sanatate sau se cearta cu tine pentru ca e obosita. Tu nu ii mai comenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu ea despre asta. Spune-i ca nu i-ti place diferenta pe care o dace intre tine si fratii tai. Daca nu intelege spune-i tatalui tau sa vorbeasca cu ea. Daca nici asa nu inceteaza sa mai caute cearta atunci inceteaza tu sa mai ajuti acasa. Fa-ti ordine in camera si spune ca esti ocupat cu invatatul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi maică-mea îmi mai citeşte mesajele, cum altfel să aibă o viaţă interesantă?
Nu-i zice nimic, fă totul ca ea şi apoi ignor-o restul zilei.