| Effyyyy a întrebat:

Buna TPU.am si eu o problema de cateva. zile am inceput sa merg la baie...(treaba, mare)... si am o durere de burta.insuportabila cam in zona buricului Sugestii va rog?

Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Durereile in zona buricului sunt in general cauzate de colon. Poti lua un NoSpa si incearca cateva zile sa eviti mancarurile picante, grase, sucurile acidulate, fructele(dau aciditate) si lactatele. Daca suferi de constipatie, mareste consumul de fibre(paine integrala, cereale), ajuta la digestie. Multa sanatate!

1 răspuns:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! poate esti constipat, racit, dar daca persista durerea, nu ezita si du-te la medic.anunt-o si pe mama ta.
bea un ceai caldut de tei amestecat cu musetel