| 16Ąlexandra a întrebat:

Buna TPU
As vrea sa fac o poveste despre viata mea reala adica sa povestesc o intamplare foarte importanta din viata mea. Ea este:
Am intalnit un baiat mai mare decat mine cu 8 ani si el a fost prima mea iubire. Prima si prima oara eu i-am spus ca am o varsta pe care de fapt nu o am. Apoi cand mi-a aflat adevarata varsta a fost putin socat ca l-am mintit dar nu foarte mult. Voia sa ezite sa mai fim impreuna dar nu a reusit era indragostit de mine. El mi-a dat primul sarut. Timp de 1 an el a stat fara sa ma vada din cauza unei probleme ale mele. Dar cand ne-am vazut au inceput sa apare probleme certuri.
Probleme: Eu i-am spus mamei de el iar ea nu a fost de acord. Eu tot am continuat sa ma vad cu el. Intr-o seara am uitat notiunea timpului si am ajuns la 10 acasa mama era deja acasa venise de la munca. A urmat o cearta monstruoasa.
Eu ma certam cu el din cauza faptului ca sunt geloasa pe fetele care sunt in preajma lui, au aparut si discutii de genul ca sunt mica dar la un moment dat ele au incetat.
Dar au existat si momente frumoasa: Cum ar fi ca ne-am facut o promisiune amandoi. La o varsta de. sa putem fi impreuna fara sa ne ascundem dar multe au urmat dupa aceea.

Cum as putea sa fac acesta poveste reala sa o scriu? Imi vine greu

1 răspuns:
| Nelly100 a răspuns:

Pai daca ti-e greu de sa o mai scrii? Intrebarea este de fapt daca vrei sa o publici undeva. In cazul asta ar trebui sa mai adaugi si fictiune. Daca vrei sa o pastrezi pentru tine pentru a nu uita aceasta parte a vietii tale, trebuie sa o scrii exact asa cum este, nici mai mult nici mai putin. Sper ca te-am ajutatwinking