| chupachups1234 a întrebat:

happy Ce desene animate vechi mai tineti minte?
Eu tin minte asa: Babar (cred ca asa se scrie), era ala cu elefanti. Povestiri din cripta - cu zombi ala verde care locuia intr-un castel si spunea povesti de groaza iar la urma spunea:"Noapte buna, somn usor, 3 purici pe-un picior", sau cam asa ceva laughing, Dexter, dar cred ca mai e si acum. Ned si salamandra, era un baiat care avea o salamandra albastra. Printesa Sissi, Urmel - era un dinozaur gri, cred ca era dinozaur, locuia pe o insula impreuna cu o scroafa obsedata de curatenie, o profesoara care facea cercetari pe insula, o barza care aducea posta, si o foca, care canta, si doi oameni care lucrau la zoo vroiau sa il rapeasca pe Urmel laughing. Mai era si Orasul Porcilor, parca asa se numea, era un oras numai cu porci, iar pe o scroafa tin minte ca o chema Marta. Si Misterele din Providence, Franklin - era o testosa care avea o sora mai mica Harriet. Mai era si Benjamin, un elefant, dar nu mai tin minte daca era film sau serial. Parca era serial. thinking Aaa si mai era unu cu un urs polar care spunea povesti parca, iar la sfarsit avea o parte cu "Stiati ca...", si tin minte ca intr-un episod spunea ca toate culorile amestecate dau culoarea noroiuli. rolling on the floor Dar nu cred ca il mai tine cineva minte pe asta, era demult.
Voi ce mai tineti minte?hee hee

24 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Eu am crescut cu un singur desen animat,cred ca nu l-au apucat nici parintii tai!
Mihaela,cu trotineta si fularasul ei,ne spunea in fiecare seara"Noapte buna, copii...", era alb-negru si n-o pierdeam pentru nimic in lume!

greece12
| greece12 a răspuns:

Televizor alb-negru cu lampi, mai ai? Ca eu l-am pastrat!

greece12
| greece12 a răspuns:

Mi-ajunge ca-l vad sa stii!
Magnetofon n-am avut,doar un casetofon Casio, luat pe sub mana de la bisnitarii din Eforie Nord si Moskvici-ul lui tata!
Cine mai stie azi de asa ceva, ma intreb!

| Tourniquet a răspuns:

Salut.
Brace face, Dexter, Fetitele Powerpuff, Curaj - caine fricos, Frankline, Benjamin, Looney Toones, Familia Flinstone, Familia Jetsone, Denis - pericol public, Viata cu Louie, etc.
Erau desenele mele preferate, le adoram... acum nu mai sunt decat vreo 2-3 la care ma uit foarte rar.
Pa, pa!

| chupachups1234 explică:

Aaaa si mai era si Curaj, caine fricos. Stapanii lui erau Eustache si Muriel Traista, care stateau in orasul Nicaieri, si Eustache spunea: " Curaj, caine prost, ma faci de ras!" rolling on the floor

| EcstasyW a răspuns:

Magicienii din waverly place,shake it up, kick buttowski, bona mea e un vampirlaughing)sunt foarte vechi

| 이벨 a răspuns:

Imi amintesc de Jim Button. Imi placea foarte mult love struck

| aumih16 a răspuns:

Multe! mai ales alea de la jetix! disney channel! cartoon network! minimax! ma pasioneaza si desenele alb negru! cum e private snafu de exemplu! ati auzit de el! eu l-am vazut si cand eram mai mic! numai stiu pe ce post era! dar sigur era cartoon network! in fine! eu credeam ca il daduse tvr-ul! in pofida faptului ca acest post dadea desene alb negru! cum erau cele cu mickey mouse de exemplu! private snafu banuiesc ca stiti ca era ca looney tunes asa!

| AntoniaOrman a răspuns:

Scooby Doo si Echipa Misterelor ♥
Micul meu ponei ♥
Clasa lui 3000 ♥
si altele...

| Your5angel a răspuns:

Eu una, am crescut cu desene animatele Ну Погоди! Cu toate ca nu intelegeam ce se vorbeste, ascultam cu mare atentie si nu pierdeam seria pentru nimic in lume!

| pix a răspuns:

Micul Georgelaughing), Cliford, aventurile lui pigly sau cum se scrie, porcusorul alalaughing, willy fog, zambetul lui sharon parcalaughing, arthur, Bibi Blocksberg, frati grimmmmmmmm:X, Nils Holgersson,

| DianaDia1237 a răspuns:

Mai erau Willi Fog, Eloise, Zambetul lui Sharon, Catelusa Marta, Spitidusii nazdravani, Umbra spiridusilor

| DianaDia1237 a răspuns:

Eloise, Umbra spiridusilor, Spiridusii nazdravani, Simsala Grimm, Andersen Povestitorul, Willy Fog, Curaj-caine fricos, Marta vorbareata, Zambetul lui Sharon...
Câte amintiri happy

| дηÐяЄүßя؃ℓØ a răspuns:

Da mai tin minte desene la care ma uitam acum mult timp in urma, dar majoritatea le-am cam uitat happy. Povestiri din cripta si de Ned si Salamndra imi aduc si eu aminte, era foarte fain happy. Si din cate mai stiu eu mai era Nevastuica si Babuinul daca nu ma insel cred ca asa se numea happy. Denis pericol public mai era, si mai era unul fain cu niste motani si pisici ala era chiar de mult nici nu mai stiu cum se chema, dar nu stiu cum era, dar imi placea, nu prea imi mai amintesc din el multe lucruri.laughing)))))))))) cam atat

| raresionut a răspuns:

Curaj caine Fricos mi-a placut cel mai mult :)))
In fine. gasesti aici toate desenele din copilaria ta : http://www.deseneclasice.com

| raresionut a răspuns:

Povestiri din cripta erau cele mai tari :x am gasit aici toate sezoanele : http://www.deseneclasice.com/2012/07/povestiri-din-cripta.html

Sau mai erau Dexter, Ce-i cu Andy, Curaj caine fricos etc. Le gasesti aici pe toate : www.deseneclasice.com

| alexovidiu53 a răspuns:

Eu na ma uit la desene

| 7UpGaming a răspuns:

Http://www.vreaudsn.ro/index.php

Uite aici, o sa mai apara in curand.

| NOSTRESSTM a răspuns:

Azi m-am uitat la dexter, mama ce dor mi-a fost de desenele astea, uite iti las si tie link daca vrei sa vezi: http://desenedragute.blogspot.ro/

| Marya04 a răspuns:

Pai eu mai tin minte unul singur.Imi e de ajuns.Ma uit in fiecare zi la:''Curaj caine fricos.''Ce vremuri frumoase erau.As vrea sa ma intorc in trecut si sa mai vad din nou ce faceam eu cand eram mai micuta.Amintiri........:-)))

| Naamah a răspuns:

Misterele din Providence si Povestiri din Cripta erau geniaaale! pai mai erau: Clanul Nebunaticilor, Spioanele, Copii de la 402, Zambetul Lui Sharon, Fetitele PowerPuff, Ce-i cu Andy? Jack piratul cel teribil, Dennis pericol public, Vaca si puiul laughing, Autobuzul Magic, Simsala Grimm, Tutenstein si...mai erau si altele care ne-au marcat copilariabatting eyelashes dar nu le mai stiu

| ionutzbiz a răspuns:

Vizioneaza cele mai bune desene animate www.desene-animate.tk

| Olteanu_Alexandru_1982_SA1v a răspuns:

Viata cu loui, povesti din cripta ala cu mendi si billi cred ca asa se numeau mai erau si alea cu dinozaurul care avea o insula si calatorea cu ea si mai erau doi copi care al ajutau sau tipa care a gasit un dinozaur si triau pe o insula cu o foca care canta si o purcica....ect.