| Anemius34 a întrebat:

Bună TPU, ce părere aveți despre mamele care își alintă băieții deveniți adulți, în public?

3 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

O parere nu tocmai buna. Alintul de mama e ok atata timp cat ai pana in 10 hai maxim 12 ani. Dar de la anii aia deja gata, trebuie usor usor sa inveti copilul sa devina mai responsabil, pentru a-l pregati atunci cand va deveni adolescent si adult. Eu nu ies cu maicamea in public tocmai din cauza asta. O vizitez, ajut cand mai are ea nevoie, dar doar atat. Timp mai mult cu ea nu vreau sa petrec pentru ca are aceasta mentalitate. E trist si nasol, dar e mult mai bine decat sa-mi bage in mod inconstient in cap ca sunt "baiatul lui mami" si sa nu inspir respect fata de altii.

| Lupică27 a răspuns:

Reduse mintal, nu inteleg ca nu mai e puiul mamii ci un barbat adult in toata firea.

| fata357 a răspuns:

Într-un fel în ochii mamei acel băiat este inca copilul lui, și este normal sa îl alinte...dar nu în public, sau depinde foarte mult de situație.