| Isabelamaria21 a întrebat:

Bună TPU,
Ce telefon aveţi? Dar fiţi sinceri.

Să nu îmi spuneţi că aveţi toţi touchscreen.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am Samsung u700 chiar daca ca orice telefon are si dezavantaje eu sunt multumit de el.
http://www.youtube.com/watch?v=RYxQOqSfD6g
asta e linkul cu specificatiile lui in romana. Pe langa ce spune mai sus are si: blitz la camera, camera e cu autofocus, suporta mp3, si inca cateva formate, butoanele de pe partea cu ecranul sunt cu senzori de atingere adica un fel de touch screen, are 3g, poti vedea posturi tv pe net, inregistrarea video o face pentru un timp maxim de 60 de minute, are obtiuni de editare foto, card de 2 gb suporta, memoria interna e cam slaba si e de 20 mb, acel buton in forma de cerc din mijloc unde se afla si acele butoane cu senzori este rotativ astfel incat poti naviga mai usor prin meniu, poti asculta muzica si video fara a descarca, ca orice telefon cu 3g suporta si apeluri video, pentru 3g mai are o mini camera in fata, merge sa il faci si dual sim insa trebuie un mic suport care trebuie sa il cumperi de la magazin si cu acel suport poti avea doua numere in acelasi timp in el.

Lucruri mai putin importante
are acces la net, poti amplifica volumul prin niste coduri, la el primesti cablu usb, incarcator, casti si inclusiv acumulatorul.

Dezavantaje
Nu rezista la apa, sunetul trebuie amplificat findca in general
telefoanele de la Samsung nu au un volum bun la muzica desi acest model de telefon se aude excelent la muzica insa cam incet si atunci trebuie sa il amplifici putin, acele butoane de care vorbeam sunt foarte sensibile la atingere incat daca le-ai atins putin imediat isi fac treaba e bine sa umbli cu varful degetului la ele si la acel buton rotativ, sunt aberatii in care zic ca uneori isi mai pierde semnalul dar eu nu am patit-o, la trantituri nu e asa rezistent adica daca il scapi odata de doua ori rezista dar daca il scapi de mai multe ori iti poti lua la revedere de la el.

mai are un avantaj pe langa cele specificate de mai sus. Acumulatorul tine foarte mult in adevaratul sens al cuvantului chiar daca asculti muzica sau intru pe net abia se descarca apai daca il lasi asa fara sa umbli la el.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Unul obișnuit, nu mă omor după touchscreen,... deocamdată!
Pa, pa.

| Graphee a răspuns:

Hmm...
Nokia E75.

Baftă!
O zi splendidă tuturor...

| alessia a răspuns:

Eu sunt foarte sincera.nu am de ce sa mint.in primul rand nu e ceva frumos, iar in al `2 lea rand n`as avea de cehappy

am Samsung S 5230 star.happy
pa-pa

| deea89 a răspuns:

Mi-am luat acum Samusung S5230 La Fleur si sunt foarte multumita de el.E bun, foarte rezistent ca l`am scapat pe ciment si pe gresie de atatea ori :)) blit din pacate nu are :( da imi place cum ies pozele si filmarile.Si ca model este frumos uite un link in caz ca nu stii cum arata...
http://www.loopycellphones.com/tag/samsung-s5230-la-fleur-edition/

| Chris a răspuns:

Eu am Nokia c3-00 si sunt foarte multumit de el.

| DayByDay a răspuns:

Nokia E71 .