| roxanikaroxanne a întrebat:

Cum sa fac sa imi depasesc emotiile atunci cand urc pe scena? In curand va trebuii sa fac o trupa de dans eu fiind sefa si coregrafi. s. a. Cand urc pe scena nu mai dansez cum dansez la repetitii, ma blochez pur si simplu. Insa o sa am de facut si o piesa de teatru dar la teatru nu am emotii deloc.

Si as vrea sa va mai rog ceva... aveti idei de o piesa de teatru de Ion Luca Caragiale, haioasa.

1 răspuns:
| MarianneEngel a răspuns:

Da te ajut. 1. Respira adanc. 2 Zambeste. 3 Gandeste-te la o vedeta preferata (ex. Miley Cirus.) 4. Iar daca gresesti fa sa para o parte din dans. Iar in legatura cu piesa de teatru alege ori Gaitele ori O noapte furtunoasa.Iti garantez ca o sa-ti placa.