| devoleenabosss a întrebat:

Buna TPU..Deci am o intrebare. Ce profil la liceu trebuie să urmezi pentru a te face prezentator TV?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Irelevant liceul

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu conteaza asta. Conteaza ce faci dupa ce termini liceul. La o facultate iti trebuie neaparat diploma de bac, nu conteaza ce liceu sau ce profil ai facut.

Si daca intrebi asta, ma gandesc ca inca nu ai intrat la liceu. Asa ca nu ar trebui sa intram in detalii despre facultate de acum. Zic asta pentru ca, in acest caz, pana in clasa a 12-a poate o sa te razgandesti in ceea ce priveste viitoarea profesie si de o suta de ori.

Pana atunci, iti urez bafta la scoala si in tot ceea ce faci. Seara faina!

| CostinAlamariu a răspuns:

Filologie-jurnalism

| oglindasultanului a răspuns:

Daca vrei sa ajungi acolo, conteaza altceva...

| Florin9Florin9 a răspuns:

Nu prea contează profilul de liceu, mai mult facultatea.