| BornToSmile a întrebat:

TPU! Deci, de aproape o saptamana, m-a durut piciorul stang, de sus de unde incepe. Sper ca intelegeti unde vreau sa spun. Noaptea, m-am trezit cu dureri ingrozitoarea, si nu am putut dormi doar daca imi tineam ambele picioare ghemuite. Nu pot spune ca nu m-a durut si atunci, dar a fost destul de bine incat sa pot dormi o ora. Am mers la scoala o zi, dar nu m-am miscat decat doar odata pana la WC. Si, cum sa zic, nu m-am putut apleca deloc, m-a durut extrem de mult. Apoi, am inceput sa merg incet-incet, dar intr-un final, m-am ales cu schiopatatul. Ieri, nu m-a durut deloc toata ziua piciorul drept, si azi noapte parca mi-l taia cineva. Chiar am si plans de durere. Si de dimineata i-am spus mamei inainte sa plece la serviciu, dar nu stiu cum sa-i spun buncii, pentru ca nu ma pot duce la scoala de durere. Sper sa ma puteti ajuta cat mai repede. >big grin

1 răspuns:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Incearca sa mergi la medicul de familie, poate ti sa dislocat ceva pe acolo, sau poate ai probleme cu oasele, el stie cel mai bine ce e de facut!
Cat despre bunica ta, ii spui pur si simplu ca ai vb cu mama ta si ca nu poti sa mergi la scoala pentru ca mergi la medic ca te doare ingrozitor piciorul!