| Roxy31312 a întrebat:

Deci vreau să văzic o fază.
Într-o zi la mate, acum o săptămână nu am făcut cu profa noastră de mate, ci cu alta. Profesoara noastră avea niște probleme. În fine, apoi profesoara care o înlocuia pe a noastră voia să ne dea 2 pagini A4 pline cu tot felul de exerciții. Apoi în ultimele 10 minute vine profesoara noastră cu care facem de obicei și ne dă mai puține teme.
Când se termină orele mă întâlnesc cu o prietenă în tramvai și îi povestesc că era să primesc 2 fișe la mate pline cu exerciții. Eu spun : "Doamne, ce profesoară proastă. Cum fratele meu să dai atâtea teme?" Lângă prietena mea în tramvai era diriga ei și ne aude conversația. Când coborâm din tramvai coboară și diriga prietenei mele și ne spune : "comentariile le spuneți la școală, nu în tramvai".
Apoi a doua zi o întreb pe acea prietenă ce a zis diriga ei apoi și ea îmi spune : "Diriga mi-a zis așa: "Nu mai sta cu persoane care fac profesorii proști că profesorii știu ce fac." "

Credeți că am procedat bine? A fost bine să îi spun prietenei mele ce s-a întâmplat? A fost bine să insult acea profesoară de mate? Voi ce credeți?

P.S Scuzați categoria.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa nu fie bine?))E parerea ta.Macar nu i-ai zis-o pe fata.