| Yasmin875 a întrebat:

Este adevărat că dacă arăți degetul mijlociu cuiva si te vede un polițist îți dă amendă?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Doar dacă i-l arăți lui! : ))

Apropo, ai știut asta?
http://www.lovendal.ro/......in-trecut/

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O fată educată nu face aşa ceva.
Pa, pa.

| RAY a răspuns:

Daca ai crescut la stana si ai iesit din turma de vacii pe strada o sa poti plati amenda in natura, bunul simt unde e oare? educatia primita acasa?

| SG1995 a răspuns:

Da, pentru ca e vorba despre simboluri obscene in spatiu public, ofensa poate fi combarabila cu cea de-a face sex in public.

| PersonajFictiv a răspuns:

Depinde si de politist, in mod normal cica da, trebuie sa iti de-a dar poate sa treaca cu vederea.

| JustStitch a răspuns:

Da, ai incercat?

| criss8585 a răspuns:

Da. Se considera "Ultraj contra bunelor moravuri" şi este art. 257 din Noul Cod Penal.