| Yasmin875 a întrebat:

Este adevărat că femeile fumătoare nasc copii nebuni? Eu fumez de când aveam 13 ani(acum am 17 ani).Când eram mică mereu stăteam în miros de țigară deoarece toată familia mea fumează, mai puțin mama. Tata fumează 2 pachete de țigări pe zi.Eu nu fumez așa mult, fumez 5-6 țigări pe zi. Tatal meu cumpără foarte des băuturi alcoolice și eu beau un pahar sau doua de whisky,sampanie,vin,visinata(mă rog, ce aduce el) aproape în fiecare noapte.Credeți ca este o problemă?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Traieste-ti viata. La MAXIM. Omul cu atat ramane, vorba Mirelei Petrean in cantecului ei : "Cu ce m-am ales in viata" Cu ce m-am ales în viaţă
Cu ce m-am ales în viaţă
Ce-am băut, ce-am mâncat şi cu ce am strâns în braţe
Continuarea rationamentului si al mesajului meu, presupun ca-l intuiesti. big grin happy

| AutumnDay a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Da, da, traieste-ti viata la maxim inclusiv band si fumand cand esti gravida. Nu?
Din asta cu traitul vietii fiecare intelege ce vrea. Poti sa ti-o traiesti si altfel decat fumand si band si in somn(sau drogandu-te sau ce vrei tu).
Tu ce crezi, influenteaza fumantul/bautul/drogurile, etc sau nu?

| lpavel a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Si guta canta o piesa cu aceste versuri big grin

35 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e adevarat. Fumatul in timpul sarcinii va duce la un copil mai mic (in inaltime si greutate) si cu un coeficient de inteligenta mai mic. Cat despre alcool, evident ca nu vei bea daca esti isnarcinata (daca ai contact sxeual neprotejat si nu stii daca ai ramas sau nu insarcinata, pur si simplu nu te atingi de alcool pana nu afli cu certitudine ca nu esti)

| Speed99 a răspuns:

Delia, fumezi si bei? Omg so edgy, daca as fi fata as fi mai uda decat un ocean acum.

*"mai uda decat un ocean", what the-*

| Yasmin875 explică (pentru Speed99):

Știu că sunt frumoasă dar nici chiar așa să te uzi, nici chiar așa.

| Speed99 a răspuns (pentru Yasmin875):

Dar eu nu vorbeam de fizic, ci de cat de "cool" esti pentru ca fumezi si bei. Esti un adevarat exemplu de urmat.

| Violleta2022 a răspuns:

Tutunul si alcoolul nu innebunesc, doar prostesc!
In plus, te scapa iute si de plamani si de ficat, ca una provoaca cancer de plamani, cealalta ciroza la ficat.

| mihai69 a răspuns:

Nebuni, nu. Dar mai firavi, mai predispuși să fie cu unele deficiențe - da. La fel și consumul constant de alcool.

| Drimmero a răspuns:

In timp o sa devina o problema serioasa,, iti mananci sanatatea mai devreme decat prevede legea.
Nu neaparat ca nasti un copil nebun, dar cu siguranta te vei imbolnavi si tu, dar si el/
Sunt toate sansele sa se nasca cu diferite malformatii sau cu probleme mari de sanatate inca de mic.

| T0T a răspuns:

Nu e, dacă seamănă cu tine oricum iese nebun laughing

| GabiDumitrescu a răspuns:

Imi place cum ai dat funda celui mai cretin raspuns cu putinta. Traieste-ti viata la maxim, repede. Nu de alta, dar te paste o ciroza hepatica in curand.

| lpavel a răspuns:

Nici daca ai fuma in timpul unei sarcini tot nu s-ar naste nebuni dar ai pune in pericol sanatatea copilului... iar cu alcolul, daca stii cand sa te opresti e bine daca nu atunci e grava situatia!

| LoveSleep a răspuns:

Ai 13 ani, ai avut o ușoară contuzie, ești bine.

| Yasmin875 explică (pentru LoveSleep):

Am 17 ani. Uita-te la profilul meu.Scrie acolo, nascuta:13 ianuarie 2000.

| LoveSleep a răspuns (pentru Yasmin875):

În cazul ăsta, s-ar putea să ai chiar o problemă la creier. E dezvoltat cât al unui copil de 13 ani.
*Prea multe seriale cu doctori*

| aXy99 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa te lasi de fumat. Daca nu acum, macar inainte sa te apuci sa faci un copil. Il va afecta. Evident ca nu va fi nebun, dar e posibil sa aiba diverse probleme de sanatate din cauza nicotinei si celorlalte substante chimice toxice din componenta tigarii.

| SG1995 a răspuns:

Daca cu un pachet ajungi de te tine o saptamana, e ok, cat despre bautura daca nu te imbeti de la 2 pahare nu vad raul, si nu, fumatul nu afecteaza sanatatea mentala a fatului, cca. 70% din populatia tari e fumatoare, deci pe acest rationament peste un sfer de populatie e debila mental.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SG1995):

Si nu vezi unde se indreapta tara asta? Un sfert din populatie chiar E debila mintal! Nu stiu cum vi se pare voua, dar mie mi se rupe ceva inauntru cand vad cate o vita cum isi cumpara un pachet de Kent, iar pentru copilul de 3-4 ani de linga ea cumpara juma' de piine, cateva felii de parizer infect, si vreo ciocolata sau biscuite cu crema la fel de infecte.

| minrest a răspuns (pentru SG1995):

Draga Sebastin, o mare parte din femei intrerup fumatul pe perioada sarcinii.

| mentholinks a răspuns:

Deocamdata nu este nicio problema.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Salut! fumatul slabeste sistemul imunitar. alcoolul este dezastruos in special daca partenerii sunt alcoolici si dau nastere la urmasi.

| FaraNumePls a răspuns:

Bai... Eu zic sa o lași m-ai moale happy încerca să fumezi până în 4-5 țigări și cu băutura... Daca nu te îmbeți e bine laughing) and faza cu copii nebuni e falsa laughing keep calm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nebuni și proști.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu esti 8 octombrie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu. De ce întrebi?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Intrebam de curiozitate, parca ati fi surori,, zic si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maica-ta infirma mitul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bei, fumezi. Ce pot zice, esti pe calea cea buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu sunt un exemplu.
Sunt un om cu dizabilitaţi psihice, am nevoie de atenție specială
Chemați hingherii!

Serios vorbind, nu cred că ar fi principalul motiv al problemelor psihice, mama a fumat de la 15 ani, nu am ajuns la nr9, bine... nu încă.
Și nefumatoarele pot naște copii nebuni.
Deci există un probabil că da, probabil că nu.
Pe pachetele de țigări scrie că'' Femeile fumătoare însărcinate, pot provoca probleme de sănătate copilului '' sau '' Copiii fumătorilor au șanse mari să înceapă să fumeze '', asta ar explica faptul că noi, am fost fumători pasivi, am stat în preajma fumătorilor, gen, familia ta sau mama mea etc, iar mai târziu am devenit fumători activi.

| Yasmin875 explică:

Ce legătură are răspunsul tău cu întrebarea mea?laughing

| tehno125482 a răspuns:

Ca sa ai setul complet incepe sa te si drogezi.asa oficial ti-ai distrus viata.

| EMKing a răspuns:

Nu... adica si ai mei fumeaza, si nu are vreo relevanta m adica si eu fumez, doar ca nu suport sa stau in fumul de tigara al altor persoane, dar nu au nici o legatura chestiile astea, bine, probabil ca te-ai apucat pentru ca ai vazut la ei, dar e ok, stai linistita.

| curioasa210 a răspuns:

Traieste-ti viata la MAXIM, dar sa nu patesti ceva rau!

| Vlad_Stan_2001 a răspuns:

Nu cred