| mistikk a întrebat:

Buna TPU maine am examen si morr de frica nu stiu ce voi face ma rog sa imi cada o opera lirica dedsi stiu foarte bine la romana si am note foarte mari imi este ca o sa ma pierd complet si nu o sa mai stiu sa rezolv nimic. voi aveti emotii? si ce ati vrea sa ne cada opera lirica, epica sau dramatica? funda?

Răspuns Câştigător
| dey11 a răspuns:

Liric clar!
Genul dramatic nu intra happy
sper ca prima compunere sa fie pe baza textului la prima vedere, nu pe baza unei opere studiate la clasa big grin
Emotii nu am, sunt obisnuita cu examenele, dar putin speriata sunt [ recunosc ] caci depinde viitorul nostru de acest examen happy
Sper sa nu ne dea ceva greu, mai ales ca suntem prima promotie big grin
succes maine :*

5 răspunsuri:
| LoveAgain a răspuns:

Opera lirica as vrea mi se pare cea mai usoara :X acum mno. fiecare cu parerea lui happy

| mistikk explică:

Si.uite ca nici nu ne gandeam la asa ceva. adica la basm laughing

| Lolittaa a răspuns:

Liricaa clarr ca nu stiu nimic la celelalte la epica mai stiu dar la dramatic sunt.0

| davydxxx a răspuns:

Si eu maine am examen si mie oleaca frica dar o sa fie opera lirica sigur 100% baftawinking

| zion_8402 a răspuns:

Parerea mea este ca cel mai usor ar fi o opera epica. Poezia este un pic mai greu de interpretat. Nici cea dramatica nu este exagerat de grea dar eu merg pe epica. Bafta