| Deea2900 a întrebat:

Stiti ceva statusuri de prietenie adevaratalove struck?
Funda:*

Răspuns Câştigător
| diia_3959 a răspuns:

Cel ce te iubeşte nu te face să plângi, cel ce nu te iubeşte nu îţi merită lacrimile

Sunt un hoţ şi am sî îţi fur inima!

Câte flori îs în gradină/De s-ar face fete mari/M-aş lăsa de meserie/Şi m-aş face grădinar

Când m-am apucat de scris/Lacrimile m-au cuprins/În batistă le ştergeam/Şi la tine mă gândeam

Că te-am văzut, e vina mea/Că mi-ai plăcut, e vina ta/Că te iubesc nu mă-ntreba/Sărută-mă şi vei vedea

Greşeala e umană, a ierta e divin Mă ierţi?

În rai fără tine e moarte e gheaţă, Şi în iad lângă tine e bine e viaţa!

Sîrutul tău încă îl mai simt pe buze, mă faci să plutesc atunci când îmi zâmbeşti, lasă-mă să fiu lângă tine, atunci când te trezeşti!

Dumnezeu a creat nişte îngeraşi şi i-a pus să se joace, dar unul era aşa de dulce şi de drăguţ încât ceilalţi l-au aruncat pe pămant. Ups!? Te-ai lovit?

Când iubeşti eşti cel mai fericit om din lume, cel mai trist lucru este să suferi din iubire!

Dacă mă urăşti trage în mine cu arcul, dar ai grijă să nu mă nimereşti în inimă pentru că acolo te afli tu

Când cineva va putea scrie cu un cub de gheaţă pe soare înseamnă că te va iubi mai mult ca mine

N-ai fi crezut că o sa te iubesc, n-ai fi crezut că mă vei iubi, dar acum suntem împreună şi nimeni şi nimic nu ne va despărţi!

M-am uitat în portofel şi era gol, m-am uitat în buzunar şi am găsit doar câteva monede, m-am uitat în inima şi te-am găsit pe tine. Abia atunci am realizat cât de bogat sunt

Aş vrea să fiu o stea… o stea căzătoare, să cad în inima ta şi să nu mai pot pleca. Te iubesc, prinţesa mea

Prin umbra nopţii eu încerc să te privesc în lună, de dormi eu te-am trezit iubito să îţi zic noapte bună

Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare şi nu te pot desprinde căci inima mă doare

De-aş fi apă n-aş mai avea nevoie de lacrimi, de-aş fi foc n-aş mai avea nevoie de căldură, de-ai fi doar al meu n-aş mai avea nevoie de nimic!

Dacă drumul către tine ar fi aşternut cu foc eu aş trece printre flăcări şi n-aş regreta deloc!

Am plâns, am suferit, am pierdut atâtea, totul pentru o cauză nobilă : IUBIREA dintre noi doi

1. Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc

2. Dragostea adevarata e unelixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti…

3. Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE!

4. "O simpla Aventura trece in doua luni O dragostea la prima vedere trece in 2 ani…. O iubire iti schimba total viata…

5. Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani…

6. Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti!

7. Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving

8. Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul poate se v-or sarut

9. Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista

10. Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il ascult
kisskiss
sper sa ti fie de folos >big grin

3 răspunsuri:
| Deea2900 explică:

Am vrut sa ii dau funda lui Lorena29...

| TraficantaDePufuleti29 a răspuns:

1.Nu e sora mea pe bune dar ma bucur ca am gasit-o printre atata lumelove struck.
2. Dumnezeu ne-a facut prietene pentru ca mamicile noastre nu ne-au putut face surori.
3.Un prieten adevarat iti vede prime lacrima, pe a doua o sterge iar pe a treia o opreste.
4.Prietenia inseamna a fi frate si sora, doua suflete ce se ating fara sa se confunde, doua degete ale aceleiasi maini.
5.Stie sa-mi fie prietena fara sa fi facut cursuri speciale!
6.Indiferent ce viata ne va da, indiferent ce cale vom urma, prietenia noastra va ramane peste timp!
7.Un prieten este cineva care te stie pe dinafara si inca-i mai place ce vede.
8.Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate, sa dau ce-i mai bun din mine.
9.Un prieten este alaturi de tine atunci cand nu mai e nimeni altcineva!
10.Prietenii au ceva ce iti lipseste...de pilda optimismul.Ei te fac sa simti ca totul va fi bine in lume cat timp iti vor sta in preajma
11.Ea mi-e ca o sora, ne intalnim la scoala la aceiasi ora. Avem idei fixe, radem dupa culise, iar cand cortina a cazut, veselia a inceput \dancing
12.Am cea mai buna prietena din intreaga lume imparte cu mine si rele si bune. Parca ar fi cu mine din acelasi sange. Pentru mine plange :X
13.Prietenia dintre noi as vrea ca sa nu dispara, caci e un paradis frumos al anilor de scoalalove struck :*
14.Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere, chiar daca scena a luat sfarsit.
15.Tu stii Cand am o suparare, tu stii cand ceva ma doare, tu ai ramas cand nu aveam nimic m-ai ajutat sa ma ridic.
16. Daca maine ar fi sa mor inchid ochii si voi zambi, ca stiu ca o sa am la capu meu prietenii!

funda?