| skriil a întrebat:

Vreau sa incep un program de exercitii fizice,sport,fitness si imi da batai de cap alimentatia. Este in regula sa mananc cereale cu lapte dupa sport? dar la care sa adaug si zahar pentru ca altfel nu le pot mancalaughing sau sa consum dupa sport doar un pahar mare de lapte,doua oua fierte tari si o banana sau doua?
Va rog, ajutati-ma, cei ce se pricep in acest domeniu. Multumesc frumos. O zi fainaaa

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Încearcă mâncarea de linte roşie cu pătrunjel, împreună cu o porţie de orez fiert cu morcovi, roşii, ceapă, mărar, puţină varză şi condimente. Iar pe lângă poţi să pui o salată de roşii, castraveţi, morcovi, ardei, ridiche, avocado, ceapă verde, pătrunjel, mărar, mentă, lobodă, stevie, varză (eventual, murată), măsline, ciuperci, seminţe de susant, dovleac, in, chia, floarea soarelui înmuiate în lapte de soia, nuci, caju, migdale, arahide, alune de pădure înmuiate şi ele într-un lapte vegetal, pastă de măsline, condimente de tot felul şi sos de soia.

Este o mâncare gustoasă, sănătoasă, hrănitoare, săţioasă şi bogată în proteine. Exact ce îţi trebuie pentru clădirea muşchilor şi a unui corp frumos şi sănătos.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Poti sa mananci cereale dar poti manca si fructe deoarece sunt sanatoase, in plus poti sa faci jogging zilnic o sa te ajute mult.