| ionutalexandruion a întrebat:

vreau sa trimit un colet prin posta in alt judet. eu sunt din judetul constanta. vreau sa trimit coletul de la o posta din oras pentru a ajunge mai repede la destinatar. coletul il trimit prin plata ramburs. cum voi proceda la ridicarea banilor? va trebui sa merg la oficiul postal de unde am trimis coletul? voi putea trimite coletul de la alt oficiu postal decat cel la care am adresa? va multumesc!

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Banii iti vin prin mandat postal, adica ti-i aduce postarul acasa. Doar daca nu te gaseste, iti lasa un aviz in posta si te prezinti a doua zi la oficiul postal de care apartii si-ti ridici banii.

| MaeRi a răspuns:

Dupa ce primeste acea persoana coletul trimis de tine si plateste. Dupa cateva zile o sa primesti in posta, si trebuie sa mergi sa iti iei bani de la aceeasi posta de unde ai si trimis.Din cate stiu eu poti trimite coletul de la oficiu postal unde ai adresa si unde primesti tu de obicei coletele.