| JoookkkeeeRRR a întrebat:

Bună Tuturor! Cum poate scapa o persoana de " boala " numita Depresie? Ce este de făcut?

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Îți explici viața diferit și le dai voie celorlalți să te iubească.

| PersonajFictiv a răspuns:

Salut.

Ai putea face mai multe pentru a reduce semnificativ sentimentul de tristete :
-meditatie
-deep breathing
-luarea problemelor pe care le ai rand pe rand, gasind la fiecare cate o solutie ( ori faci ceva ca sa schimbi ce problema ai ori iti schimbi perceptia despre acea problema)
-cititul
-sa consumi minim 1l de apa pe zi
-sa faci sport ( daca nu ai cum sa te duci la sala, fa si tu cateva flotari acasa - conteaza sa faci sport, nu e neaparat sa te duci la sala, poti obtine rezultate foarte bune facand flotari, genuflexiuni, etc )
-invata chestii noi ( iti hranesti mintea )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la psiholog

| WithinShadows00 a răspuns:

Sa faci si altceva.

| nhhv a răspuns:

Nu te izola cum probabil o să încerci să faci și încearcă să te lași ajutat de persoanele în care ai încredere. Este tot ceea ce trebuie să faci. Descarcă-te vorbind, nu făcându-ți rău.