| vreauTotulSauNimic a întrebat:

Imi puteti da niste sfaturi despre cum pot sa imi fac unghiile in prima zi de scoala? Vreau sa mentionez ca voi fi imbracata intr-o camasa alb-negru, blugi, tenisi albi si cu carouri. As vrea sa fie simple, dar dragute ca sa le pot face chiar eu. Daca aveti puteti sa imi aratati si niste poze, dar o sa mai repet ca as vrea sa fie foarte simple. Si nu conteaza culoare, pot sa ma fac cu oricare (bineinteles in afara de negru). Multumesc mult. Pentru cea mai buna idee sau poza, funda!

2 răspunsuri:
| anca_3211 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar merge o manichiura frantuzeasca si daca vrei ceva culoare poti lipi strasuri pe o singura unghie. Ai aici un exemplu de manichiura frantuzeasca http://www.google.ro/......tp?/imgres r:4, s:0 si aici exemplu de strasuri http://www.google.ro/......tp?/imgres 400&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=807&vpy=394&dur=1995&hovh=144&hovw=144&tx=95&ty=95&oei=CESKTNrwLsTKjAfbzc2bBg&esq=2&page=2&ndsp=13&ved=1t:429, r:8, s:23&biw=1024&bih=651.
Mult succes!

| L0r3na a răspuns:

Eu zic sa iti dai pur si simplu cu un lac transparent, sau un roz pal big grin
nu ti-as recomanda o manichiura foarte sofisticata pentru ca s-ar putea sa nu faci impresie buna :-|. Dar depinde si de scoala unde vei invata.