| Ytzbiaxz a întrebat:

Bună! Urmează sa îmi iau un papagal,dar nu știu ce sa aleg dintre nimfă și perusi...
Sincer,as opta pentru nimfa și vreau sa știu dacă sunt gălăgioase. Am auzit ca în general femelele nimfa sunt mai liniștite.
Dacă as lua doar un papagal nimfa/perusi ar trăii? Va rog sa îmi spuneți care specie este mai puțin gălăgioasa, mai iubitoare, mai blândă dintre perusi și nimfa.

1 răspuns:
| Madaxo97 a răspuns:

Buna. Eu am 2 peruși si sunt foarte foarte gălăgiosi. Am mai avut si in trecut tot 2 care nu scoteau niciun sunet, cred ca depinde cum iti e norocul, despre nimfe nu stiu sa iti spun, nu am avut laughing