| crissandu2011 a întrebat:

vreau sa dau la facultate..nu vreau sa urmez cursuri de zi pentru ca nu am timp dar nici fr sa ma duc decat la examene... nu stiu in ce consta frecventa redusa mai exact de cate ori frecventez cursurile pe saptamana? multumesc

1 răspuns:
| H3ll3n a răspuns:

Din cate stiu eu cursurile, la o facultate cu frecventa redusa, se tin doar sambata si duminica. Si nici nu cred ca prezenta e obligatorie, dar depinde de profesor.

Sunt unii profesori care cer referate sau proiecte care tin locul examenului, iar nota care ti-o da pe referat/proiect e nota care ti-o trece in locul examenului.

Orele de curs la fara frecventa sunt mai putine decat la zi. Un curs tine de obicei 2 ore si un seminar tot 2 ore, dar la fara frecventa cred ca e o ora fiecare.

A da: unii zic ca pe diploma de absolvire scrie daca ai facut la zi sau la fara frecventa si cica asta ar conta la angajare. Acum vezi tu cum faci. happy