| mada89mada a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un router wireless la care sa conectez un laptop si un PC dar cei de la altex mi-au spus ca nu am cum sa conectez PC-ul daca nu are placa de retea wireless; eu stiam ca il pot conecta prin cablu totusi. Ma poate lamuri si pe mine cineva: il pot conecta prin cablu sau trebuie neaparat sa-mi cumpar placa respectiva? Ms!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca gasesti un router care are si iesire pentru cablu se poate. daca nu trebuie sa cumperi si o placa (circa 140-150 lei).

| Rusu_Toader_1985 a răspuns:

Iti cumperi router cu wifi, introduci cablul care vine de afara in WAN, cumperi un cblal pentru date internet mama-tata, il introduci in LAN, faci setarile corespunzatoare si ai net si pe calculator prin cablu si internet wifi.Bafta!