| me_5879 a întrebat:

Vreau sa va intreb daca stiti ceva despre Uniunea Scriitorilor din Romania si nu vreau date de wikipedia ci pareri in cazul in care ati auzit ceva despre asociatie sau ati avut vreun contact cu ea voi insiva. multumesc anticipat:. fundita:**:*

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Daca poti sa scrii ceva ce cateva sute de romani sa vrea sa citeasca, si daca reusesti sa publici la o editura care nu este a ta, e o idee buna sa intri in acea asociatie, ai o multime de mici avantaje. E si o mica validare ca scriitor, nu e nici asta de lepadat. Oricum, talent, inspiratie si chef de munca nu se distribuie membrilor.