| Gangsta girl` ;x a întrebat:

vreau si eu sa stiu ce inseamna " ™ "?

mersi:*

Răspuns Câştigător
| tee a răspuns:

Trademark, sau şi Trade mark, este o expresie din limba engleză care se traduce prin "marcă de fabricaţie". De obicei este vorba despre registered trade mark, marcă de fabricaţie înregistrată, care este protejată prin legi.

8 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Marca inregistrata

| Psihoyounger a răspuns:

Şi eu aş vrea să ştiu de la ce vine "OK". Bănuiesc că este o prescurtare, nu?

Psihoyounger

| Psihoyounger a răspuns:

Tare, crissu laughing

Psihoyounger

| criss:) a răspuns:

Trade mark-marca inregistrata
@Psihoyounger stiu eu de unde.in razboi se notau in fiecare zi cati morti sunt si se scria asa, de ex:1000 ca de la 1000 killers
pana intr-o zi cand nu am mai fost morti si s-a sfarsit razboiul si au notat 0k si asa s-a format ok-ulhappyne-a spus profa de englezalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timis, Timisoara. Cel putin la mine in lista care il au, pentru aia si l`au pushappy. De exemplu`: Cristi ™.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai pe romaneste este marca mea ce imi apartine, eu fabric acest produs. ( eu= companie ). laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiam si eu ca e o prescurtare da vroiam sa vad de la ce vinewinking