| NoNameJunior a întrebat:

vreau si eu statusuri cool si noi. ceva ajutor? mersi! funda!

Răspuns Câştigător
| Forevăr a răspuns:

Mai stii?Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas,tu tot cu ea in gand

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.

Te minti si acum,ca desi iti este dor,ai pus orgoliu in fata sentimentelor!

"Nu mA cuNosti ___ sPui cA SuNt fitsSOaSa ___t3 aScUlT aT3nTa sI iTi sPuN: `cHiaR Cr3Zi cA iMi pAsA?`"

Poate ca acum realizezi ca intr-adevar m-ai iubit,Insa e prea tarziu, dati seama c-ai gresit,Iubirea pentru tine era un fel de joc usor,Acum ai vrea sa fie bine, dar ranile-inca d0r.

Vrei sa schimbi ceva,e bine sa incepi cu tine, Afla ce-ti doresti si n-asculta de nimeni Intrebari gresite duc la raspunsuri false Decizii proaste duc la decizii si mai proaste.

Crezi ca-mi pasa de tine ?! Crezi prost! Idealurile mele se schimba zilnic, nu stiu ce vreau.recunosc!

Te iubea, fraiere, chiar te-a iubit candva! Priveste-o dar stai departe, acum nu te mai vrea! E mult prea tarziu pentru regrete, Te-a uitat nici nu vrea sa te ierte!

Fara dragoste suntem orfani de toate fara pasiune suntem ca o moara de vant spanzurata in vid!

D-zeu ne-a dat 2 picioare sa mergem 2 maini sa tinem 2 ochi sa vedem 2 urechi sa auzim dar de cene-a dat o sg inima? Pt ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti.

Un duh mi-a promis 3 dorinte. Eu i-am spus ca nu vreau 3 nici macar doua ci una singura: Mi-as dori sa te am pe tine!

Iubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa te iubesc .

Ce sa scriu?…nu incap decat 160 de caractere…oare de cate ori pot scrie TE IUBESC ?

Nu rupe firul unei prietenii caci chiar daca il legi din nou nodul ramane…

Sa nu crezi ca poti stabili cursul iubirii caci ea daca te considera vrednic iti va indrepta ea cursul!…

Picioarele tale sunt obosite?Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua….

Tot timpul sa desenezi cercuri in jurul celor pe care-i iubesti nu inimi pentru ca inimile se pot rupe, dar cercurile nu au capat.

Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine .dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine…

A te indragosti este atunci cand ea adoarme in bratele tale si se trezeste in visele tale!

Iubirea e un cantec ce toti il canta des dar nu la toti el are acelasi inteles.

De ploaie te poti ascunde dar de dragoste n-ai unde caci oriunde te-ai ascunde ea la inima patrunde .

Daca vreodata iubirea te va lua pe aripa ei…nu o alunga! caci vei regreta…!

Nu putem merge departe in prietenie daca nu suntem dispusi sa ne iertam unii altora micile defecte…

Nu incerca sa gasesti iubirea absoluta pentru ca nu exista. Totul este relativ pe lumea asta pana si iubirea…

O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara.

Pierduta lucire din raza de luna frumoasa mea umbra nebuna frumoasa lumina scapata din stele cazuta-i din noapte in visele mele…

-O vezi cum pleacă, cu ochii goi . Eşti prea mândru sa o opreşti . Crezând ca vine inapoi .

-Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie !

- Si totusi esti chiar tu,cel care imi reda zambetul ;x

-I'm not addicted? I'm just affraid of that voice says: "goodbye ! "

-Do you feel my love for you, makes you happy sets you free? ;x

♦ Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

♦ As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

♦ At my desk cu nimeni…cu tristetea…cu mine…

♦ Avaible la tristete, la lacrimi si tacere…

♦ Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele… sad

♦ Busy pentru fericire si speranta…Avaible pentru lacrimi…

♦ Ce soare trist! Ieri parca era mai vesel…A, nu ieri! De mult, tare de mult…

♦ Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru… mai inchis… foarte inchis…

♦ Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

♦ Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel , pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

♦ Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

♦ Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

♦ Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

♦ Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

♦ Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

♦ M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

♦ Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

♦ Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

♦ Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

♦ O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

♦ Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…

♦ Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

♦ Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara. A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

♦ Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! Nici nu e nevoie. e chiar aici langa mine…

♦ Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

♦ Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi, scaldati in lacrimi…

♦ Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

♦ Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

♦ Tristetea e o stare trecatoare, singuratatea e o stare…

♦ Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

♦ Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost , vei fi si vei ramane aici… in inima mea

♦ Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete

Poti fi infidel, dar niciodata neloial. (Gabriel García Márquez)

Adevarul este rareori pur si niciodata simplu. Oscar Wilde

Raul trebuie taiat inca de la radacina. (Persio)

Raul este binele cel mai puternic. (Clemente Rebora )

Binele si raul nu au nici o limita, cu exceptia faptului ca ambele exista. (Vittorio Emanuele Orlando )

In fiecare din noi exista o sursa secreta de rautate: instinctul. (Carlo Maria Franzero)

Daca nu ar exista cainii, probabil ca unii dintre noi ar iesi deloc la plimbare. (autor necunoscut).

Un cowboy este un om curajos cu un cal. (William James)

Inainte sa faci ceva perfect, fa ceva perfectibil.

Daca vrei sa elimini zgarcenia, trebuie ma intai sa elimini pe mama ei…. luxul (Cicero)

Saracul doreste mai mult, zgarcitul vrea tot. (Publilius Syrus)

Averea, daca nu-ti aduce fericirea, macar te ajuta sa traiesti confortabil in suferinta.(Helen Gurley Brown)

Este mai bine sa fi frumos decat sa fi bun, dar e mai bine sa bun decat sa fi urat. (Oscar Wilde)

Cea mai mare frumusete este cea invizibila pentru ochi, dar vizibila pentru inima. (anonim)

Onestitatea reprezinta primul capitol din cartea intelepciunii. (Thomas Jefferson)

Daca sotii ar fi trait separat, numarul casatoriilor care rezista ar fi fost mult mai mare. (Nietzsche)

O casatorie de succes este un edificiu care trebuie sa fie recladit zi de zi. (Andre Maurois)

Unde exista casatorie fara dragoste, va exista si dragoste fara casatorie. (Benjamin Franklin)

Familia reprezinta raiul intr-o lume nemiloasa. (Christopher Lasch)

Fericirea inseamna sa ai o familie numeroasa, iubitoare si unita dar care sa locuiasca in alt oras. (George Burns)

Bunul simt va deschide usile pe care nici cea mai buna educatie nu le poate deschide. (Clarence Thomas)

A citi fara sa gandesti e ca si cum ai manca fara sa digeri. (Edmund Burke)

Un om care nu gandeste pentru el nu gandeste deloc. (Oscar Wilde)

Fericirea sau nefericirea oamenilor este in mare parte opera lor. (John Locke)

Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este in felul in care urci pantele abrupte spre varf. (Gabriel García Márquez)

Nu avem dreptul de a consuma fericire fara a o produce. (George Bernard Shaw)

Dragostea inseamna sa pui fericirea persoanei iubite mai presus de propria fericire. (H. Jackson Brown, Jr.)

A scoate prietenia din viata e ca si cum am scoate soarele din lume. (Cicero)

Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri. (Aristotel)

Prietenia sfarseste acolo unde incepe neincrederea. (Seneca)

Tine-ti prieteni aproape, iar dusmanii si mai aproape. (Sun Tzu)

Dificultatea nu e in a gasi un prieten pentru care sa mori, ci de a gasi un prieten pentru care merita sa mori. (Homer)

Sunt atat de inteligent ca, uneori, nu inteleg un singur cuvant din ceea ce spun. (Oscar Wilde)

Singurul lucru care nu ma lasa sa invat este educatia mea. (Albert Einstein)

Sfatul meu este sa te casatoresti: daca ai descoperit o sotie buna vei fi fericit; daca nu, vei deveni un filozof. (Socrates)

Oamenii doresc acelasi lucru de la lenjeria de corp ca si de la femei: un pic de sprijin, si un pic de libertate. (Jerry Seinfeld)

In dragoste, singura victorie este fuga. (Napoleon Bonaparte)

- Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.

- Deplina fericire consta in a face pe altii fericiti.

- Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e in stare sa simta cea mai mare fericire.

- Fericirea este o placere pe moment, o amintire de neuitat.

- Fericirea este precum pisica, daca incerci sa o ademenesti sau sa o chemi, te va evita cu indarjire, nu va veni niciodata. Dar daca nu ii acorzi nici un pic de atentie si iti vezi de treaba, o veti gasi frecandu-se de picioarele tale si sarindu-ti in poala.

- Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simti cu adevarat liber…

- Fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru, ele sunt.

- Nu exista nici fericire, nici nenorocire pe lume; exista doar compararea unei stari cu cealalta si atat tot.

- Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci.