| Ramses_Elena_1987 a întrebat:

Am o mare problemă, şi vreau să mă ajutați cu un sfat.
Am zis să îmi fac o schimbare şi să ma tund. Astăzi am fost la frizerie şi sunt tunsă mai scurt de umeri. Când am văzut, am plâns toata ziua părându-mi rău ce parul meu lung care îl aveam înainte. Plus că in fața îmi vine in ochi şi nu suport absolut deloc, vreau să imi creasca până sa incep scoala in septembrie, măcar trecut puțin de umeri şi sa nu imi mai vina in ochi, am facut o mare greșeală, îmi puteți spune ce as putea face sa imi creasca destul de repede? Mulțumesc frumos

1 răspuns:
| HazelEyes77 a răspuns:

Din pacate parul nu creste atat de repede cat ne am dori.Un par sanatos creste cu cca 12 cm deci un cm pe luna. Tinctura de ardei iute in combinatie cu cea de brusture inbunatateste circulatia capilara si hraneste foliculii de par. E bun de asemenea si uleiul de brusture. Da prin blender 2 radacini de ghimbir strecoara bine continutul si lichidul obtinut pune l intr o sticluta /recipient impreuna cu ulei de cocos incalzit inainte, agita si maseaza scalpul cu aceasta solutie de 2-3 ori pe saptamana. O lasi sa actioneze 2 ore sau mai mult in functie de timpul disponibil dupa care te speli cu un sampon bland din plante. Sau o poti lasa toata noapte si te speli dimineata daca e posibil. Reda sanatatea si vitalitatea parului si in acelasi timp ii accelereaza cresterea.