| SamsungElectronics a întrebat:

Bună ziua!

Care țară credeți voi că este mai frumoasă, Rusia sau China?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Rusia arata bine, china nu stiu. E buna pentru produse ieftine la export

Bula
| Bula a răspuns:

Oriunde in lume sunt locuri frumoase si interesante, rebuiedoar sa ai ochi si minte pentru a-ti da seama. happy

| mihai69 a răspuns:

Frumusețea e în ochii privitorului.

| Simpatic a răspuns:

In plina invazie, unde comunistii nu stiu cum sa se mai pupe in fund unii pe altii, sa isi arate muschii ca-s tari, Rusia se da mare in Ucraina, China face valuri ca daca SUA comenteaza ii face praf...ce sa vezi
apare un morosan care pune astfel de intrebari idioate!
Probabil cand ai pus aceasta intrebare ai purtat pe cap cu mandrie CLOPUL!

| gabicoo a răspuns:

Vladimir Vladimirovici tu ești?

| CostinAlamariu a răspuns:

Rusia

| Brizbriz a răspuns:

Din ce punct de vedere?
geografic, Rusia are partea artica in plus pe care China nu o are, in rest ambele au toate tipurile de reliefuri posibile

cultural, Rusia e mai de rahat, China a avut o civilizatie mult mai veche si mult mai evoluata, tot ce au rusii sunt biserici cu acoperis in forma de ceapa si pe tatuca Stalin imbalsamat la vedere in Kremlin

uman, ambele sunt de rahat, in Rusia e dictatura ascunsa, rusii sunt lasa-ma sa te las, si toti il iubesc pe tatuca Putin, in China e comuism, iar nivelul de inteligenta al prostimii e unul dintre cele mai scazute din lume, plus ca au un mod de exprimare absolut pueril (vazut un film clasic cu Bruce Lee... aveam impresia ca vad cum vorbesc copii de gradinita) chestie pe care incearca sa o ascunda in orice film care iese din tara, in plus era sa bat vreo 2 chinezoaice intr-un cinematograf... in cinematograf chinezoii vorbesc de parca ar fi pe camp, urla, tipa, etc. chestie absolut NESIMTITA cand nu sunt numai chinezoi in sala

economic, China e cea mai tare din lume, si e pe cale sa devina si mai tare, pentru ca economia Rusiei v-a trece prin bancile chinezesti din cauza razboiului si a restrictiilor bancare impuse Rusiei

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu poti compara mere cu pere. Sunt unice, ambele tari.

| Allemando a răspuns:

Bună ziua!
Rusia mi se pare mult mai frumoasă, dar doar frumoasă, de politică nu vorbesc. China poate mi se pare mai puțin interesantă din cauza diferențelor dintre cultura asiatică și cea slavă. Noi avem mai multe influențe slave în țară, deci poate de aceea îmi place mai mult Rusia.

| FredericChopin a răspuns:

China are o istorie f interesanta cu foarte multe lucri interesante de la karate la mancarea aia a lor sau marele zid chineEsc is f multe locuri si lucruri de vizitat dar si rusia are frumutetile ei ai catredalele alea vechi de 700-900 de ani ai pesterile alea de explorat ai... Ai toata siberia poti sa mergi la schi deci cincluzia ambele is bune dar daca nu te hotarasti poti sa.....sa explorezi Romania ai si n Romania destule locuri frumoase plus ca aici cunosti limba

| Saiko93 a răspuns:

Japonia big grin laughing

| BabiNepotu a răspuns:

Nu poti spune care e mai frumoasa, deoarece ambele tari au monumentele care le apartin. Parerea mea.

| radustlef a răspuns:

Adv