| gabriela13vlp a întrebat:

Ma numesc Gabriela si sunt țigancă romanizata. As dorii sa invat tiganeasca mai bine! Stiu cateva cuv. dar nu este de ajuns.
Cine ma poate ajuta? Astept raspunsurile voastre, va multumesc! (fara jigniri, cu totii suntem oamenihappy )

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu am cautat pe net dar nu este gabriela asa ceva

| Drimmero a răspuns:

Http://www.razveee.com/dictionar-tiganesc-roman/
E vechi site-ul,, contine si injuraturi dar chiar inveti cuvinte multe de aici!

| gabriela13vlp explică:

@Drimmero iti multumesc, doresc cv mai mult..ptr ca aceste cuv eu le stiu dar apreciez intentia de a ma ajuta happy