| Ilovedinero a întrebat:

Bunaa.Am o problema ciudata si chestia asta chiar nu imi da pace si am nevoie de niste sfaturi.As vrea sa incep de la inceput..Cand aveam undeva la 12 ani, aproape 13 cand cineva mi-a spus ca am putine burtica.Dupa cateva saptamani tin minte si acum ca mi-a ramas in cap si noaptea nu putem dormi de acea voce care imi spunea doar " esti grasa" " esti cat o vaca" si etc, pur si simplu ma criticam singura. Timp de aproape doi ani vomitam zilnic ca sa slabesc, mancam o data la 3 zile si vomitam absolut tot.Am scapat pana la urma de dependenta, am un stil de viata sanatos insa si acum dupa ani buni de la intamplari de cateva zile si inainte de culcare si cand mananc si etc simt ca ceva din mine spune " mergi si vomita" " iar o sa fii cat casa" Cum as putea scapa de aceste " voci "din capul meu

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Terapie ( mai ales terapie pentru suflet happy! ).
Tu trebuie să conștientizezi că EȘTI PERFECTĂ AȘA CUM EȘTI!
TREBUIE SA TE PRIVEȘTI IN OGLINDĂ, ȘI SĂ-ȚI SPUI ASTA! PRIVINDU-TE ÎN OCHI- CU ÎNCREDERE!
Trebuie să-ți întărești/ fortifici încrederea de SINE!, caci în fapt, de aici a pornit toată problema ta!

Fetelor, DE CE vă place să dați ascultare TUTUROR PROȘTILOR?!?!
Eu chiar nu vă înțeleg...

Dacă cel care ți-a făcut " observația " era cumva un băiat, înțeleg...
De exemplu, eu / mie în timpul " zilelor magice " îmi apareau pe față ( și îmi mai apar ) în anumite "puncte', anumite coșuri, care pe urmă dispar subit, de la sine.
Ei bine, un fost coleg mi-a făcut o " observație " în acest sens. Chestia s-a întâmplat în liceu. După absolvirea liceului ( dar și în timpul lui ) - colegul respectiv s-a dat și se dădea la mine!
Mie îmi venea ( uneori ) să îi trag una în mecla și să îi spun că nu îmi place față lui! Sau știi tu unde, și să îl întreb de ce nu e bărbat!

happy

Sfat: Nu mai baga în seamă toți proștii cu comentariile lor prostești!

Sfat 2! O femeie fără încredere în sine e întotdeauna mai inferioară uneia cu încredere în sine, care lucrează pentru a se perfectiona! ( nu pentru ce spun alții! CI PENTRU EA! ))

DAR SĂ NU EXAGEREZI! SAU SA CAZI ÎN EXTREME!

https://youtu.be/Rd_Kj5WwLoI?feature=shared

https://youtu.be/s5glK5D9TLg?feature=shared

https://youtu.be/bvE9bqKTTGE?feature=shared

LOVE YOURSELF ❤️, GIRL ❤️!

| Miruna333 a răspuns:

Doar prin terapie

| EestiSodalane a răspuns:

Du-te la psiholog sau psihiatru.

| Sportacus123 a răspuns:

Găsește-ți ceva de făcut.