| Pinkyyy;x a întrebat:

Buuna! As vrea sa ii fac o surpriza mamei mele, si m-am ganidt sa iifac ceva...de mancare sa gatesc ceva ce spuneti? Ceva mai deosebit si sa fie facut cu mana mea... le puteti sa imi recomandati? Puteti sa ma ajutati cu niste retete simple dar deosebite? Bineinteles in acelasi timp sa fie si gustos si savuros.Va rog mult! Multumesc.

2 răspunsuri:
| Pisiii :x a răspuns:

Poti cauta pe net niste retete de prajituri in caz de vrei un desert.Cum ar fi:negrese, savarine etc
Daca vrei ceva bun de mancare poti face ce a zis alllinna : ciupercutze la gratar
poti face o fripturik sau niste cartofi naturi cu snitele
Poti face si o pizza smug

Succes :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super ideea, ciupercutze la gratar cu unt si marar si sos de smantana.
Le pui la gratar, lasi 10 minute sa se patrunda dupa care adaugi cate un cubuletz de unt dar sa nu iasa din ciupercuta, toci marar si dai in clocot 2 linguri de smantana cu marar, pui peste ciuperci cand sunt gata, se servesc calde.