| anonim_4396 a întrebat:

Când dezamăgirea nu mai doare?…

7 răspunsuri:
| Siiiiia a răspuns:

Poate sa dureze si ani...

| RAY a răspuns:

Cand devi nepasator sau numai ai asteptari de la alte persoane

| Drimmero a răspuns:

Cand nu te doare niciunde!

| T0T a răspuns:

Când te conformezi cu situația.

| LoveSleep a răspuns:

Cum celălalt răspuns e luat, când mori.

| Mayhem666 a răspuns:

Cand nu iti mai pasa!

| Winddd a răspuns:

Aici depinde de tipul de dezamăgire și de omul care a produs-o. Cred că depinde doar de noi să nu mai doară, de puterea noastră de a trece peste, dar și de timp, de modul în care ni-l ocupăm, astfel încât să nu ne mai fie suficient să ne gândim la ceea ce ne doare, de oamenii de alături și, cu timpul ne vom gândi tot mai rar la acel lucru, azi de 10, mâine de 9 și tot așa până când vor fi zile în care nici nu ne vom mai aminti. Dar nu e vorba că trebuie să uiți, ci să ajungi în punctul în care o să-ți amintești fără să te doară.