| deia_9483 a întrebat:

Cand eram la gradinita confectionam o multime de chestii interesante... acum in preajma sarbatoriilor mi'as dori sa imi dati niste idei sau site-uri cu diferite modele multumesc

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Tasteaza pe Google "Origami"

| Emily22 a răspuns:

Incearca sa faci cutiute de cadou, de pus in brad. Din orice fel de cutie, de la parfumuri, de la creme, de la medicamente. Cele mai simpatice sunt cele cubice. Le invelesti in ce tip de ambalaj vrei tu, le pui o fundita si o ata pentru agatat si la imbodobit. Daca vrei, poti si sa daruiesti, daca ti'au placut cum au iesit si te'ai straduit. Doar sa ai grija sa nu creada ca au si cadouri in ele. Spor!

| Emily22 a răspuns:

Daca tot vin sarbatorile si e luna cadourilor, a brazilor impodobiti si a zambetelor, incearca sa faci niste mini-cadouri pentru bradut. Iei niste cutii de creme, de obicei sunt cele mai bune, ca's cubice, sau de la parfumuri, si le invelesti cu ce tip de ambalaj vrei tu, le pui o fundita si o ata pentru agatat de crengile bradului si gata. Sunt simpatice. Mie imi plac. S'ar putea sa nu imi impartasesti ideea, dar deh, gusturile nu se discuta, se spune.